אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שי לבנת מחק את תביעת הענק נגד עמוס לסקר ורם בלינקוב

שי לבנת מחק את תביעת הענק נגד עמוס לסקר ורם בלינקוב

במסגרת הסכסוך בין לבנת לשותפיו בקבוצת החברות הפרטיות שלו תבעו ממנו לסקר ובלינקוב 262 אלף שקל והוא הגיב בהגשת תביעת ענק משלו בטענה שנפל קורבן לתרגיל עוקץ. שתי תביעות אלו נמחקו לאחרונה בהסכמת הצדדים

08.04.2012, 07:04 | ענת רואה

איש העסקים שי לבנת חזר בו מתביעת ענק שהגיש בסך 17 מיליון שקל נגד עמוס לסקר ורם בלינקוב. בתמורה לכך מחקו לסקר ובלינקוב תביעה שלהם נגד לבנת שסכומה 262 אלף שקל - כך עולה מהודעות משותפות שהגישו הצדדים באחרונה לבית המשפט.

הנימוק למחיקת ההליכים הוא הצורך להמתין להכרעה בסכסוך בין לבנת לבין שותפיו בקבוצת החברות הפרטיות שלו, אילן פדלון ואמיר אדלר - סכסוך שנחשף ב"כלכליסט". בעקבות הגשת הבקשות נמחקו התביעות וככל הידוע, לבנת קיבל בחזרה אגרה בסכום של 218 אלף שקל ששילם בעת הגשתה. לפי ההסדר בין הצדדים, הם יוכלו להגיש אותן שוב בעתיד לאחר שיוכרע הסכסוך בין לבנת לשותפיו.

הסכסוך המרכזי שבו מעורב כיום לבנת הוא עם אדלר ופדלון, והוא טוען באמצעות עו"ד גיורא ארדינסט כי שותפיו שניהלו את קבוצת החברות בשליטתו הוליכו אותו שולל והיטיבו בעיקר עם עצמם ללא ידיעתו. אדלר ופדלון טענו כנגדו, באמצעות עו"ד בעז בן צור, כי לבנת פועל בדיעבד ובאופן זדוני למנוע מהם את המגיע להם, ותבעו גם הם לקבל עשרות מיליוני שקלים.

אחת הטענות של לבנת בהליך נגד שותפיו נוגעת לעסקה שערכו עם חברת עמרב של לסקר ובלינקוב. לטענתו, חברת ימקום שבשליטתו העבירה לידי לסקר ובלינקוב זכויות שנרכשו על ידה ביותר מ־2 מיליון שקל כנגד תמורה מגוחכת של 470 אלף שקל בלבד, כשבנוסף הם קיבלו זכות לקבלת עמלות שהסתכמו עד כה ב־2.4 מיליון שקל.

ביולי 2011 הגישו לסקר ובלינקוב תביעה נגד לבנת בסכום של 262 אלף שקל לבית משפט השלום בתל אביב, באמצעות עו"ד אבנר כהן, בתביעה נטען שלבנת מסרב לכבד את אותו הסכם עמלות והפסיק חד־צדדית להעביר להם את כספם.

כחצי שנה לאחר מכן הגיב לבנת בהגשת תביעת ענק נגד לסקר ובלינקוב שסכומה יותר מפי 60 מהסכום שנתבע ממנו. לבנת טען בה כי לסקר ובלינקוב היו שותפים ל"תרגיל עוקץ" עם אדלר ופדלון שמטרתו היתה לפגוע בזכויותיו של לבנת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות