אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניקיון הפסח של טוויטר: תבעה חמישה מעורבים בהפצת ספאם צילום: בלומברג

ניקיון הפסח של טוויטר: תבעה חמישה מעורבים בהפצת ספאם

אחד הנתבעים קישר לאתרים שלו באמצעות ציוצים כמו "לגרום לג'סטין ביבר לעקוב אחריך", אחרים עמדו מאחורי תוכנות ליצירת הודעות זבל. טוויטר: "מקווים שהתביעה תרתיע גם ספאמרים אחרים"

08.04.2012, 14:31 | עומר כביר
סוף לספאם בטוויטר? הרשת החברתית הגישה בסוף השבוע תביעה נגד שלושה ספקי תוכנות להפצת הודעות זבל, ונגד שני ספאמרים בולטים – כך הודיעה החברה בפוסט בבלוג הרשמי שלה. "בתביעה אנחנו ניגשים ישר למקור: באמצעות סגירת ספקי התוכנה, נמנע מספאמרים את הגישה לשירותים אלו", נכתב בפוסט, "בנוסף, אנחנו מקווים שהתביעה תשמש כאמצעי הרתעה מול ספאמרים אחרים, וכהפגנה של מחויבותנו להרחיק אותם מטוויטר".

מכתב התביעה עולה כי הנתבעים ניצלו את התשתית של טוויטר על מנת להטריד את משתמשיה. החברות שמוזכרות בכתב התביעה, TweetAttacks, TweetAdder ו-TweerBuddy, פיתחו תוכנות שאפשרו יצירה אוטומטית של חשבונות ברשת החברתית ושליחת הודעת ספאם דרכם. "בחודשים האחרונים טוויטר קיבלה עשרות תלונות על הודעות זבל שנשלחו באמצעות התוכנות. חלק ממי שהשתמשו בהן הוּטעו וחשבו שהדבר מותר", נאמר.

נתבע נוסף, גארלנד האריס, הפעיל לדברי טוויטר אתרים מפוקפקים וקישר אליהם באמצעות ציוצי ספאם רבים. הוא עשה זאת, לטענת טוויטר, תחת הבטחות שווא כמו "איך ללמד את המשתמש לגרום לג'סטין ביבר לעקוב אחריו".

הנתבע החמישי, ג'יימס לוצרו, הפעיל אתרי תשלום ומכירות פומביות "בעלי לגיטימיות מפוקפקת", ושלט ביותר מ-129 אלף חשבונות טוויטר שמהם שלח הודעות ספאם אוטומטיות. "רבים מציוצי הספאם הסתייעו בשפה מטעה על מנת לגרום למשתמשים ללחוץ על הקישור שהופיע בהם", נכתב. 

בתביעה מבקשת טוויטר מבית המשפט להפסיק את פעילותם של הנתבעים, ודורשת תשלום פיצויים של 700 אלף דולר לפחות (מכל חמשת הנתבעים יחדיו, אך לא בחלוקה שווה ביניהם), וכן תשלום שכר טרחה.

לדברי טוויטר, נכון להיום יש ברשת החברתית 140 מיליון משתמשים פעילים, השולחים 340 מיליון ציוצים ביום (ממוצע נמוך יחסית של 2.4 ציוצים ביום למשתמש) - אם כי המספר הגבוה של חשבונות הספאם המזויפים שיוחסו לאחד הנתבעים מעלה ספקות לגבי כמות המשתמשים האמיתיים שנתון זה מייצג. הספק מתחזק לאור העובדה שלא ברור כמה חשבונות מזויפים נוצרו באמצעות התוכנות של הנתבעים האחרים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות