אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המתווך במכירת הקרקע של דודי אפל בגבעת שמואל תובע 5.5 מיליון שקל צילום: עמית שעל

המתווך במכירת הקרקע של דודי אפל בגבעת שמואל תובע 5.5 מיליון שקל

טוען כי הרוכש, איש העסקים משה אהרוני, חייב לו את הסכום בשל חלקו בתיווך העסקה; הקרקע משתרעת על שטח של כ־60 דונם והיא נמכרה תמורת 235 מיליון שקל

09.04.2012, 08:33 | דותן לוי

המתווך בעסקת מכירת הקרקעות של חברת מגדלי הזוהר בגבעת שמואל תובע דמי תיווך של 5.56 מיליון שקל מהרוכש, איש העסקים משה אהרוני, כך נודע ל"כלכליסט".

בכתב תביעה שהוגש לאחרונה לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי משרד עו"ד יצחק וסטמן, טוען המתווך יוסי ישראלי כי אהרוני, שרכש את הקרקע באוקטובר 2011, חייב לו את הסכום בגין חלקו בתיווך העסקה. לדברי ישראלי, ב־28 במרץ 2011 הוא נפגש עם אהרוני ועניין אותו בעסקת רכישת הקרקע, שהיתה מצויה בהליכי כינוס בבית המשפט. לטענתו, הוא אף החתים אותו על הסכם תיווך שלפיו אהרוני מתחייב להעביר לו לאחר סגירת העסקה תשלום בגובה של 1.5% מסכום העסקה. לאחר אישור בית המשפט נמכרה הקרקע לאהרוני ב־235 מיליון שקל, ובהמשך הוא מכר 50% מהקרקע לחברת אפריקה ישראל מגורים. לטענת ישראלי, מאז שנחתמה העסקה הוא פנה כמה פעמים אל אהרוני וביקש ממנו את הסכום, אך נענה ב"לך ושוב" ובתירוצים כאלה ואחרים.

הקרקע בגבעת שמואל נרכשה ב־1995 על ידי אנשי העסקים דודי אפל ועו"ד דרור חוטר ישי, והיא משתרעת על שטח של כ־60 דונם בין אזור התעשייה קריית מטלון בפתח תקווה ושכונת גיורא. לפי הערכות, ניתן יהיה לבנות על הקרקע כ־700 יחידות דיור.

לא ניתן היה להשיג את תגובת ישראלי ועורכי דינו. אהרוני מסר בתגובה: "אני אדם פרטי ואיני מעוניין להתראיין. ניפגש, אם ניפגש, בבית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות