אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צינור הגז לישראל פוצץ בסיני בפעם ה-14 צילום: רויטרס

צינור הגז לישראל פוצץ בסיני בפעם ה-14

הצינור לא פעל מאז ההתקפה האחרונה, בתחילת מרץ. עדי ראייה דיווחו שחמושים חפרו בור ליד קטע הצינור שבאזור אל-עריש ופוצצו את המטען מרחוק

09.04.2012, 08:22 | סוכנויות הידיעות

צינור הגז המחבר בין ישראל למצרים הותקף הלילה (יום ב') פעם נוספת בידי חמושים בסיני, שהטמינו בסמוך לו מטען חבלה. הפיצוץ לא גרם נזק משמעותי שכן אספקת הגז דרך הצינור מושבתת עוד מאז הפיצוץ הקודם שפגע בו. זו הפעם ה-14 שהצינור מותקף מאז פברואר אשתקד.

הפיצוץ התרחש באזור הכפר אלמידאן, שליד העיר אל-עריש. עדי ראייה דיווחו כי אנשים רעולי פנים חפרו בור ליד קטע הצינור שחולף במקום, הטמינו בו מטען חבלה ופוצצו אותו מרחוק. גורמי ביטחון מצרים ציינו כי הצינור פוצץ בפעם האחרונה ב-5 במרץ והוא לא פעיל מאז.

מפקד כוחות הביטחון בצפון סיני, סאלח אל-מסרי, הצהיר לפני יומיים, בעקבות ירי הרקטות לעבר אילת כי משרד הפנים של מצרים שלח כוחות ביטחון מתוגברים למחוז צפון סיני במסגרת תוכנית ביטחון כוללת באזור. אחד מיעדי התוכנית, לדבריו, הוא אבטחה הרמטית של צינור הגז הטבעי, המעביר בין היתר גז לישראל ולירדן. לדבריו, הכוחות יאבטחו את תחנות הגז הטבעי ואת הצינור עצמו באמצעות סריקה רציפה באמצעות כלי רכב משוריינים.

גם צה"ל תגבר לאחרונה את הכוחות בהאמרים והוסיף להם מערכת ירי קטלנית, על רקע התראה לפיגוע חדירה ובשל חשש מחוליות טרור שפועלות בסיני. בין היתר, הכניסו באוגדת עזה לעשרות הקילומטרים הצפוניים של הגבול (גזרת החולות) האמרים ממוגני ירי שעל גגם מופעל מערכת "קטלנית" - מקלע כבד ואוטומטי, שמאפשר תצפית וירי לטווחים ארוכים - ששמורה בדרך כלל לגבולות מתוחים יותר כמו לבנון ועזה.

בלילה שבין רביעי לחמישי נורו לעבר אילת 3 רקטות גראד מכיוון סיני. אחת מהן התפוצצה והשנייה נמצאה מוקדם יותר היום בשטח פתוח באזור אילת. השלישית טרם אותרה. איש לא נפגע. גורמים רשמיים בסיני הכחישו שהירי בוצע מהאזור. גם בארגון חמאס הכחישו מעורבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות