אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי תרם למרכז הקבלה בית בבוורלי הילס? צילום: shutterstock

מי תרם למרכז הקבלה בית בבוורלי הילס?

ה"לוס אנג'לס טיימס": המרכז קיבל בית בן 4 חדרים הכולל בריכה ומאות אלפי דולרים מאלמנה סיעודית בת 87, על אף שאין לה שום קשר אליו

13.04.2012, 14:56 | סוכנויות הידיעות

מרכז קבלה בארה"ב קיבל תרומות נכבדות מאלמנה בת 87, שלטענת משפחתה אין לה שום קשר אליו.

סוזאן סטרונג דיוויס מבלה את מרבית ימיה בתוך ביתה בליווי צמוד של אחות סיעודית. "יש לה סוג מסוים של שיטיון", אמרה אחייניתה, "היא לא מסוגלת להחליט החלטות בעצמה". אולם החלטות הנוגעות לסכומים נכבדים של כסף מתקבלות בשמה של דיוויס. בשנים האחרונות היא לוותה מיליוני דולרים כדי לבנות בית בן 4 חדרים בבוורלי הילס הכולל בריכה. בנוסף היא תרמה כ-600 אלף דולר לארגון צדקה שמנוהל על ידי מרכז הקבלה בהנהלתו של הרב ברג.

מבדיקה שערך ה"לוס אנג'לס טיימס", עולה שהיועץ הפיננסי של דיוויס, ג'ון לרקין, היה מעורב בכל ההוצאות הללו. לרקין הוא תלמיד אדוק של הקבלה זה קרוב לעשור וממלא תפקיד מרכזי בפיקוח על הנכסים הפיננסיים של המרכז. לרקין ניהל את הכספים של דיוויס בזמן שביצעה את התרומות, והבית בבוורלי הילס למעשה נבנה על שטח שהיה בבעלותו, והוא מכר אותו לדיוויס ברווח משמעותי.

הונה של דיוויס נובע מקרן נאמנות שהוקמה לאחר מותה של אמה ב-1962. היא היתה נשואה שלוש פעמים, אך אין לה ילדים. בעלה השני היה השחקן הבריטי ריצ'רד סטייפלי. ולבקשתה של דיוויס בית המשפט בקליפורניה מינה את לרקין לאחד משני נאמנים בקרן. לרקין עבד כיועץ פיננסי בקליפורניה, ורשימת הלקוחות שלו כללה שחקנים, ספורטאים ובכירים בהוליווד.

בעשור הקודם, כשהקבלה הפכה לטרנד לוהט בהוליווד בהובלתה של מדונה, החל לרקין להיות מעורב במרכז ואף התקרב למייסדים פיליפ וקארן ברג. הוא המיר את דתו ליהדות והתחתן עם אחת הפעילות הבולטות במרכז, אורלי "אסתר" סיביליה. ב-2006 התברר כי על אף תרומות נכבדות מצד מדונה והמיליארדר סטיוארט רזניק, דווקא דיוויס היתה התורמת הגדולה ביותר לארגון צדקה לילדים שניהל המרכז לאחר שהעבירה לו 600 אלף דולר. הכתובת שצורפה לתרומה היתה של משרדו של לרקין. לדברי קרובי משפחתה של דיוויס, הם מעולם לא שמעו אותה מזכירה את מרכז הקבלה או מביעה עניין בדת. היא גם מעולם לא נצפתה בשיעורים או בסדנאות שנערכו במרכז.

לא ידוע אם דיוויס העבירה תרומות נוספות מכיוון שהארגון הפסיק לפרסם את רשימת התורמים. כיום דיוויס כמעט ולא יוצאת מביתה. כתב של ה"לוס אנג'לס טיימס" ניסה ליצור איתה קשר, אך נאמר לו שהיא אינה עונה לטלפון. "יש לה נאמן שמטפל בכל", מסרה האחות הסיעודית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות