אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנס של 1.1 מיליארד דולר לג'ונסון אנד ג'ונסון בשל שיווק לא חוקי של הריספרדל

קנס של 1.1 מיליארד דולר לג'ונסון אנד ג'ונסון בשל שיווק לא חוקי של הריספרדל

בימ"ש בארקנסו קבע כי גורמים בחברה הטעו רופאים ומטופלים בנוגע לסיכונים בתרופה האנטי-פסיכוטית

12.04.2012, 14:28 | בלומברג

ג'ונסון אנד ג'ונסון תיאלץ לשלם קנסות בסך יותר מ-1.1 מיליארד דולר, כך פסק ביהמ"ש לאחר שחבר מושבעים בארקנסו קבע כי גורמים בחברה הטעו רופאים ומטופלים בנוגע לסיכונים בתרופה האנטי-פסיכוטית ריספרדל.

השופט טים פוקס פסק אתמול (ד') כי ג'ונסון אנד ג'ונסון ויחידת ג'נסן של החברה אחראיות ליותר מ-238 אלף הפרות של חוקי הונאה במדינה בכך ששיווקו באופן בלתי חוקי את הריספרדל במשך כמעט ארבע שנים, החל מ-2002. פוקס קבע קנס של 5,000 דולר על כל הפרה, כך שהקנס הכולל הגיע ליותר מ-1.1 מיליארד דולר.

הקנס הוא הגדול ביותר מבין שלושת הקנסות שהחברה קיבלה עד כה בתביעות הטוענות כי ג'ונסון אנד ג'ונסון הסתירה את הסיכונים הטמונים בריספרדל. "אני חושב שזה מחזק משמעותית את התביעות של מדינות אחרות נגד שיווק הריספרדל", אמר קרל טוביאס, מרצה למשפטים באוניברסיטת ריצ'מונד, "אני חושב שהשופט העביר מסר – או שתסדירו את התביעות האלה או שתיקחו את הסיכון במשפט".

חבר המושבעים קבע כי שיווק הריספרדל הפר את חוקי ההונאה של מדיקייר ואת תקנות המסחר של ארקנסו. פוקס הורה לחברה לשלם קנסות בסך 11.4 מיליון דולר על הפרות תקנות המסחר. מדינת ארקנסו ביקשה פיצויים של יותר מ-1.25 מיליון דולר בתביעה זו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות