אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל שיחררה טלאי רשמי להסרת הווירוס "פלאשבק" צילום: בלומברג

אפל שיחררה טלאי רשמי להסרת הווירוס "פלאשבק"

הסוס הטרויאני, שהשתלט עד כה על למעלה מ-600 אלף מחשבי מק, מפעיל את עצמו דרך פרצת אבטחה בג'אווה. בעדכון ג'אווה ששיחררה אפל היא הוסיפה גם תוכנה נפרדת שמאפשרת להסיר את הווירוס

14.04.2012, 18:52 | שי ענבל

חודשים לאחר שזוהה לראשונה, הסוס הטרויאני למק Flashback סוף סוף זוכה להתייחסות אמיתית מאפל, בדמות תוכנת הסרה רשמית. התוכנה מגיעה כחלק מעדכון הג'אווה של אפל שמופץ על ידי דרך יישום Software Update.

פלאשבק, שכבר הדביק למעלה מ-600 אלף מחשבים מאז סוף 2011, לא זכה להתייחסות רשמית מאפל עד לאחרונה, וגם כאשר זה קרה לא סיפקה החברה פתרון של ממש. אולם ביום חמישי הוציאה אפל עדכון רשמי לג'אווה, וצירפה אליו גם כלי הסרה ל-Flashback עבור מחשבים שנדבקו. היות ולאחר עדכון לגרסת ג'אווה החדשה ביותר לא ניתן להידבק בפלאשבק - מסתמן כי מדובר בפתרון מלא לבעיה.

הסוס הטרויאני החל כתוכנה המתחזה למתקין פלאש. עם הזמן, ובמיוחד בחודשיים האחרונים, הוא החל לנצל פרצות בג'אווה, ואם המחשב איננו משתמש בגרסה החדשה ביותר של ג'אווה, התוכנה הזדונית מסוגלת להתקין את עצמה מתוך עמוד רשת נגוע.

גרסה שזוהתה בחודש האחרון מבקשת מהמשתמש גישה לסמכויות ניהול המחשב (Administrator), ואם היא מקבלת הרשאות כאלה - היא מתקינה את עצמה כאפליקציה. גרסאות אחרות פועלות בחשאי על המחשב מבלי לעדכן את המשתמש על עצם קיומן. התוכנה הזדונית מחפשת את הגנות האנטי-וירוס שעל המחשב, ולאחר מכן עוקפת אותן ויוצרת מגע עם שרתי בוטנטים ברחבי הרשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
דיי הורס את הדימוי שהיה למחשבי MAC שהם בלתי ניתנים לפריצה...
על זה אפל בנו את כל האתוס שלהם נגד ה-PC. שכאילו PC זו פלטפורמה גמישה אבל כולם יכולים לפרוץ אותה אבל MAC אמנם למרות החוסר בגמישות זה כמו צפון קוריאה - כלום לא נכנס וכלום לא יוצא. אבל כל איש מחשבים אמיתי יודע ששום מערכת היא לא בלתי פריצה...
קפיטליסט גאה  |  14.04.12