אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לייצוגית בגובה 25 מיליון שקל נגד ענבל אור והאחים חג'ג' על שליחת דואר זבל צילום: עמית שעל

בקשה לייצוגית בגובה 25 מיליון שקל נגד ענבל אור והאחים חג'ג' על שליחת דואר זבל

התובע, שרכש דירה בפרויקט מגדלי ארלוזורוב של יזמי הנדל"ן, טוען כי מאז שנתן את פרטי ההתקשרות שלו לעניין הפרויקט החל לקבל הודעות זבל לכתובת המייל הפרטי והטלפון הסלולרי האישי שלו

15.04.2012, 12:45 | מארק שון

תביעה ובקשה לאשרה כייצוגית הוגשה הבוקר (א') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד יזמי הנדל"ן חברת אור סיטי של ענבל אור וקבוצת האחים חג'ג' בטענה למשלוח דואר זבל בפרוייקט מגדלי ארלוזורוב.

לדברי התובע, שרכש דירה בפרויקט, החברות ניצלו את העובדה שפרטיהם האישיים של הנרשמים היו בידיהם ושלחו דואר זבל בתפוצה רחבה, דוגמת: "אור סיטי נדל"ן מאחלת: לשנה הבאה בדירה חדשה!". הערכת גובה התביעה הוא 25 מיליון שקל.

התובע הוא צעיר שהתקשר בחודש מרץ 2010 עם אור וחג'ג' בהסכם לרכישת דירה שאמורה להיבנות בפרויקט במגדלי ארלוזורוב. באמצעות עורכי הדין רם אפרתי ופלורי ניסן טוען הצעיר כי ביום התקשרותו בהסכם הוא מסר את פרטיו כמבוקש, כולל את כתובת הדוא"ל ומספר הטלפון הנייד שלו, וזאת לצורך עדכונו בכל הקשור לפרויקט, ולצורך זה בלבד.

לטענת התובע, למרות שפרטיו האישיים ניתנו לצורך התקשרות לעניין הפרוייקט האמור בלבד, הוא החל לקבל דואר זבל ומסרוני זבל למייל הפרטי שלו ולטלפון הסלולרי האישי. דברי הדואר הכילו מחמאות למשווקת ענבל אור, ברכות שנה טובה וחג שמח או פרסומת מקבוצת חג'ג' שבישרה כי "לפני כולם... פרויקט צוקי ארסוף יוצא לדרך...", ועוד.

לטענתו, חרף בקשות חוזרות ונשנות שלו למחוק את פרטיו מרשימת התפוצה של דברי פרסומת, התעלמו הנתבעות שוב ושוב מבקשותיו. התובע מעריך את הנזק שלו על פי חוק הספאם בכ-1,300 שקל ואת נזקי הקבוצה כולה בכ-25 מיליון שקל. לצורך חישוב הנזק התובע מסתמך על הפרסומים בתקשורת לפיהם לקבוצת חג'ג' ואור ישנם עשרות פרויקטים בהם התעניינו כ-50 אלף רוכשים. לדבריו, רק בפרויקט בו רכש המבקש את הדירה, במגדל הצעירים, נרשמו בהרשמה מוקדמת באינטרנט כ-8,000 איש.

מקבוצת חג'ג' נמסר בתגובה: "יש לעשות הבחנה בין קבוצת חג'ג' לחברת אור סיטי. קבוצת חג'ג' אינה נוהגת לשלוח מיילים ללקוחות שאינם מבקשים לקבל עדכונים שוטפים ולא ידוע לנו על מייל שנשלח מאיתנו לתובע, ובטח לא על מייל ביטול שהוא שלח אלינו. ככל הנראה האינפורמציה בתביעה אינה מתייחסת לקבוצת חג'ג'. כשנקבל את כתב התביעה נגיב בהתאם. על פניו, מדובר בתביעה חסרת בסיס, לפחות בכל הנוגע לקבוצת חג'ג'".

מאור סיטי נדל"ן נמסר: "טרם קיבלנו לידינו את הבקשה ואנחנו למדים עליה מן התקשורת. מכל מקום, הואיל ואנחנו פועלים לאורך כל הדרך על פי חוק בהקפדה ובדבקות, אין אנו מוטרדים ואנו משוכנעים שאין בבקשה שהוגשה ממש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות