אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים רביבו מופסד 37 מיליון שקל על מנופים צילום: טל שחר

חיים רביבו מופסד 37 מיליון שקל על מנופים

היום חשף "כלכליסט" את העימות החזיתי בין רביבו לבין מנופים, המנוהלת ע"י יואל ביסמוט שאותו מכנה רביבו: "אינטיליגנט אך חסר ניסיון"

15.04.2012, 19:44 | גולן חזני

היקף השקעותיו במניות חברת הנדל"ן מנופים של הכדורגלן לשעבר חיים רביבו, מסתכם בכ־60 מיליון שקל. רביבו רכש בדצמבר 2008 מניות בבורסה ב־420 אלף שקל ובשתי רכישות ב־2011 ב־150 אלף שקל נוספים.

עם זאת, את האחזקה הגדולה, מניות בהיקף 59.5 מיליון שקל, קיבל רביבו בהקצאת המניות של מנופים במסגרת מיזוג עם מרכז הקניות סטאר סנטר שבאשדוד ואשר היה בבעלותו ובבעלות ג'קי בן־זקן ואברהם נניקשוילי. במסגרת המיזוג שנעשה באוקטובר 2009 קיבל רביבו 73.5 מיליון מניות של מנופים המהוות כמעט את כל אחזקותיו בחברה, כ־7%. המניות היו שוות ביום המיזוג כ־59.5 מיליון שקל, אולם מאז ירד שווי האחזקה של רביבו במנופים ל־23 מיליון שקל, כך שהוא מופסד כ־37 מיליון שקל על ההשקעה. רביבו כיהן כדירקטור במנופים בשנים 2008-2005, ועתה הוא מבקש למנות דירקטור מטעמו לחברה.

היום חשף "כלכליסט" את העימות החזיתי בין רביבו לבין מנופים שעברה אשתקד לשליטת מרכוס וובר, ומנוהלת ע"י יואל ביסמוט שאותו מכנה רביבו: "אינטיליגנט אך חסר ניסיון". "העבודה שנעשתה במנופים לאחרונה היתה פחות טובה מכפי שהערכתי שתהיה", כתב רביבו במכתבים ששלח באמצעות עו"ד שחר בן־עמי, בהם דרש לקבל פרוטוקולים על החלטות שונות שהתקבלו במנופים, בהן העברת משרדי החברה ממתחם הסטאר סנטר באשדוד לרחוב ויצמן בת"א, אף שאין שוכר למשרדים הקודמים; פיטורי שורה של עובדים מנוסים ובהם אחותו אוולין ששימשה מזכירת החברה 10 שנים, והנסיבות למינויו של ביסמוט.

מנופים, שהגיעה כבר לשווי של מיליארד שקל לפני שנה, איבדה מאז כ־74% משווייה. בן־זקן, שותפו לשעבר של רביבו, מכר באוגוסט 2011 את חלקו במנופים (11.5%) תמורת כ־100 מיליון שקל לשותפיו לשליטה — מרכוס וובר, שעלה להחזקה של 48.8%, ואברהם נניקשוילי, שמחזיק 24%. במנופים טוענים כי בטענות של רביבו אין ממש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות