אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שותפות ים תטיס מצפה להתחיל בהפקת גז מפינקלס בתחילת יולי צילום: שלום בר טל

שותפות ים תטיס מצפה להתחיל בהפקת גז מפינקלס בתחילת יולי

הקידוח יסייע לפצות על הידלדלות מאגר ים תטיס ולאפשר הגדלה של הזרמת הגז ללקוחות ובניהן גם חברת החשמל. עלות הפיתוח והפקת הגז מהמאגר תסתכם ב-100 מיליון דולר

16.04.2012, 10:49 | שהם לוי

בשורה חשובה ואמיתית למשק האנרגיה בישראל: השותפות בים תטיס מצפות להתחיל בהפקת גז ממאגרי הלוויין שבסמוך לקידוח ים תטיס כבר בחודש יולי, כך הן דיווחו הבוקר לבורסה בתל אביב.

אם אכן יעמדו השותפויות בתוכנית, אזי מדובר בחדשות טובות במיוחד לחברת החשמל שהיא הלקוח העיקרי של המאגר. כעת, בעל הידלדלות מאגר ים תטיס נאלצת חברת החשמל לעשות שימוש בחומרי בעירה יקרים ומזהמים בהשוואה לגז טבעי, זאת כדי לעמוד בצרכי האנרגיה של המשק הישראלי.

מאגר פינקלס צפוי למעשה לייצר את הגישור עד לרגע בו תחל הפקת הגז ממאגר תמר מצפון. עלות הפקת הגז מהמאגר ופתוחו צפויה להסתכם ב-100 מיליון דולר.

השותפות מסרה בדיווח שלה לבורסה כי בשל העובדה שמפעילת הקידוח מסרה שקיים חשש אמיתי לשלמות הקידוח, במקרה שיבוצעו בו בדיקות נוספות, לא ביצעו השותפות הערכת שמשאבים. לכן, נתונים פרטניים לגבי מאגרי הלוויין שבסמוך לקידוח ים תטיס יתקבלו רק עם תחילת הפקת הגז. המשמעות היא שעד למועד ההפקה בפועל, לא יוכלו השותפות לספק את ההערכה החשובה - האם המאגר יצליח במשימת אספקת גז עד לרגע בו תחל ההפקה ממאגר תמר ובאילו כמויות.

על פי עדכון שמסרו השותפות, עובי השכבה המכילה גז טבעי הוא 30 מטר ועומקה הוא 1,774 מטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות