אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגה-אפלוד: ארצות הברית מנסה למנוע מאיתנו הגנה משפטית צילום מסך: Megaupload

מגה-אפלוד: ארצות הברית מנסה למנוע מאיתנו הגנה משפטית

הרשויות בארה"ב מסרבות לשחרר כספים מחשבונות אתר ההורדות כדי שיוכל לממן עורכי דין - ומתנגדות לסנגורים שבחר בטענה שהם ייצגו בעבר חברות תוכן

16.04.2012, 13:14 | יוסי גורביץ
המאבק בין ממשלת ארצות הברית ובין מגה-אפלוד מתחמם: האתר ארס טכניקה דיווח אמש (א') כי הממשלה דורשת מבית דין פדרלי למנוע העברת כספים לאתר ההורדות שנסגר. החברה שמאחוריו מעוניינת לממן באמצעות הכספים את הגנתה המשפטית.

עם הפשיטה על אחוזתו של קים דוטקום, בעלי מגה-אפלוד, הוקפאו גם החשבונות הכספיים של החברה. זו פנתה לאחרונה לבית המשפט בדרישה לשחרר חלק מהכספים כדי שתוכל להגן על עצמה משפטית בארצות הברית. דוטקום מוחזק בניו זילנד, לאחר ששוחרר ממעצר בתנאים מגבילים.

ממשלת ארה"ב התנגדה לבקשה ולעצם הדיון בה, בטענה שלאחרונה שחרר בית משפט בניו זילנד כספים מחשבונו של דוטקום כדי שיוכל לקיים את עצמו. הממשלה טוענת כי די בכספים הללו כדי לאפשר לו גם לשכור עורך דין – תוך התעלמות מכך שבית המשפט הניו זילנדי אישר את העברת הכסף רק למטרות קיום והוצאות אישיות, ולא הוצאות משפטיות.

הקרב על עורכי הדין

במקביל, דרשה הממשלה לפסול את חברת עורכי הדין שאיתה התקשרה מגהאפלוד, Quinn Emanuel. לטענת הממשלה, קווין עמנואל ייצגה בעבר את דיסני, טיים וורנר, פוקס, יוטיוב ואחרות – כולן חברות שלכאורה נפגעו מפעולתה של מגה-אפלוד. בכך, טענה הממשלה, קיים ניגוד אינטרסים בין פעילותה הנוכחית של קווין עמנואל ובין פעילותה הקודמת.

בתגובה, אמרה קווין עמנואל כי התנגדותה של הממשלה משמעה שמגה-אפלוד לא תוכל לשכור שום חברת עורכי דין עם נסיון בתחום הקניין הרוחני. הוא הוסיפה שההימנעות מניגוד אינטרסים אמורה להגן על הלקוח, קרי מגה-אפלוד – ולחברה כמובן אין התנגדות לשכירת קווין עמנואל בגלל שייצגה חברות תוכן בעבר.

עוד ניסתה הממשלה לטעון כי מאחר שדוטקום מנהל מאבק משפטי נגד הסגרתו לארה"ב, הרי שהוא "נמלט מן הצדק", וככזה אין לו זכות עמידה בבית דין אמריקאי. בתגובה אמרה קווין עמנואל כי הממשלה מנסה למנוע מדוטקום ומגה-אפלוד את זכותם להליך הוגן. ממשלת ארה"ב גם דגלה במחיקת השרתים של מגהאפלוד, למרות טענת ההגנה כי יתכן שיש עליהם מידע שיסייע לאתר ההורדות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות