אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשתמשים כעסו - אבל פאת' הצליחה לגייס 30 מיליון דולר צילום מסך: recombu.com

המשתמשים כעסו - אבל פאת' הצליחה לגייס 30 מיליון דולר

הרשת החברתית עוררה זעם כשהעתיקה לשרתים שלה את רשימות אנשי הקשר של משתמשיה; בין המשקיעים בה: ריצ'רד ברנסון ומארק פינקוס

17.04.2012, 11:57 | יוסי גורביץ
הרשת החברתית הפרטית Path הודיעה אתמול (ב') רשמית כי השלימה סבב גיוס כספים נוסף, ובו גייסה כ-30 מיליון דולר. החברה לא הודיעה מה היתה הערכת השווי שלפיו בוצע הסבב, אך לפני כחודש העריך הבלוג טק-קראנץ' כי היא מגייסת את הסכום לפי הערכה של כרבע מיליארד דולר.

בין המשקיעים בפאת' ניתן למצוא את מייסד רשת וירג'ין ריצ'רד ברנסון, מייסד ענקית המשחקים זינגה מארק פינקוס, יורי מילנר מ-DST הרוסית (שמחזיקה גם בנתחים מפייסבוק), ומשקיעים נוספים ממספר חברות הון סיכון.

פאת' הוקמה בידי שון פאנינג, ממייסדי נאפסטר. היא מגדירה את עצמה כרשת חברתית פרטית, שמתמקדת בקשרים האישיים של המשתמש: היא מאפשרת לו להוסיף 150 חברים בלבד ומיועדת לשימוש סלולרי. החברה אמרה כי היא תשתמש בכספים שגייסה כדי להרחיב את בסיס המשתמשים שלה וכדי לקדם את צמיחתה מחוץ לארה"ב.

שמה של פאת' נקשר בשערוריית פרטיות גדולה לפני כחודשיים, כאשר התברר שהחברה העתיקה את ספרי הטלפונים של משתמשיה לשרתים שלה. מייסד החברה, דייב מורין, אמר לפני כשנה וחצי במפורש כי החברה לא תשתמש בטקטיקה הזו, וסניגוריו של מורין טענו לאחר מכן שהוא התייחס לגרסה הראשונית של האפליקציה. הדבר הרגיז במיוחד את המשתמשים כיוון שפאת' התהדרה בעבר בכך שומרת על פרטיות המשתמשים יותר מפייסבוק.

בעקבות הביקורת הרבה שספגה התנצלה פאת' באופן פומבי, והודיעה כי תמחק את המידע שאספה. המקרה חשף את העובדה ש-iOS של אפל ואנדרואיד של גוגל מאפשרות למפתחים גישה חופשית לספרי הטלפונים של המשתמשים - וכן לפרטים רגישים אחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות