אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמחון: אנו מתכוונים להגיע להיקפי יצוא לסין ולהודו בסכומים דמיוניים צילום: עמית שעל

שמחון: אנו מתכוונים להגיע להיקפי יצוא לסין ולהודו בסכומים דמיוניים

רמזי גבאי: "תמונת המצב של הייצוא לארה"ב ואירופה אינה טובה אך אנו מקווה שמהצב יתאושש"

17.04.2012, 17:31 | טל ליטמן

"אנחנו נמצאים בתקופה קריטית שבה לייצוא הישראלי יש מבחן חשוב ביכולת של מדינת ישראל להתחרות עם המתחרים שלה ולהיות בתוך כמה שנים אחת מ-15 הכלכלות החזקות. אנחנו מנסים לחזק את הייצוא במדינות מזרח אסיה ודרום אמריקה.השאיפה שלנו היא להגיע להיקפי יצוא דמיוניים להודו וסין מחד ומאידך לשמור על אירופה וארה"ב", כך אמר שר התמ"ת שלום שמחון במפגש יצואנים שנערך במכון הייצוא בתל אביב.

במפגש השתתפו, מנכ"ל התאחדות התעשיינים אמיר חייק, יו"ר מכון היצוא רמזי גבאי ועשרות יצואנים.

לדברי שמחון, "כדי שהדברים יוכלו לקרות זה לא תלוי רק בארגז הכלים של הממשלה, אלא גם באנשי העסקים לפעול. קודם כל עלינו להבין שמדינת ישראל היא מדינה "קטנה" על המשק הישראלי ועל היכולות שלו. אין לנו ברירה להיות הכי חדשניים ברמת הידע כדי להגיע ליעדים ולהבטיח עתיד טוב יותר לילדנו.

שמחון הוסיף כי "הייצוא הוא הנקודה המרכזית שמשרד התמ"ת צריך לעסוק בה. אנחנו יודעים שאנחנו לא עושים כל מה שצריך אבל זה הכיוון שלנו. אנחנו משקיעים במשרד התמ"ת מחשבה והופכים אבן על אבן כדי למצוא תכניות מתאימות לעידוד היצוא.

שמחון התייחס למינוי מנכ"ל למכון הייצוא, לאחר פיטוריו של אבי חפץ, ואמר כי ימונה לו מחליף בשבועות הקרובים.

רמזי גבאי אמר כי "אין ספק שתמונת המצב של הייצוא אינה טובה בימים אלו, בדגש על המצב באירופה בארה"ב, לשם מיועדים שני שלישים מהייצוא. אמנם אנו רואים בשוקי המזרח כשוקי יעד לייצוא ופועלים לעידוד הייצוא למדינות אלו, אך עדיין אנו מקווים שהמצב באירופה וארה"ב יתאושש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות