אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכלכלה צפויה לאשר פרסום של החלטות המינהל צילום: עמית שעל

ועדת הכלכלה צפויה לאשר פרסום של החלטות המינהל

לאחר נסיון לטרפד הצעת חוק המחייבת את המינהל לפרסם את החלטותיו לציבור, ראשי המינהל ויוזמי ההצעה הגיעו להבנות

18.04.2012, 09:36 | שירלי ששון-עזר

ועדת הכלכלה צפויה להצביע היום על העברה לקריאה שנייה ושלישית של הצעת החוק של חברי סיעת חד"ש, שתחייב את מינהל מקרקעי ישראל לפרסם לציבור את החלטותיו בהתאם לחוק חופש המידע. ההצעה עברה בקריאה ראשונה, אך מאז התברר כי שר השיכון אריאל אטיאס מתנגד לה.

גורמים במינהל העריכו אתמול כי אטיאס התרצה. את תגובת אטיאס לא ניתן היה להשיג.

אישור החוק במליאת הכנסת ייאלץ את המינהל לפרסם כל החלטה שקיבל, אלא אם כן הפרסום מעלה חשש לפגיעה בביטחון המדינה או הציבור או שגילויו פוגע בפרטיות.

לטענת ח"כ דב חנין, ממגישי ההצעה, יותר מ־90% מהחלטות המינהל אינן מתפרסמות. "שוק שאין בו שקיפות הוא לא שוק משוכלל", אמר אתמול חנין. "שקיפות בקבלת החלטות קריטית בהתמודדות עם שחיתויות, ואי־השקיפות אף מהווה גורם בעליית מחירי הקרקעות". חנין הדגיש כי אינו מאמין בהפרטת המינהל, ואמר כי ההצעה תומכת בקיומו של גוף שמנהל את קרקעות הציבור: "מערכת ציבורית צריכה להיות דמוקרטית ופתוחה לציבור מתוך הרצון להגן על האופי הציבורי שלה".

חיים זיכרמן, המשמש כיועץ בכיר למינהל, מסר ל"כלכליסט" כי התנגדות המינהל לפרסום החלטות נובעת מכך שהפעולה כרוכה בהליך מורכב ודורשת כוח אדם רב: "הגענו להסכמה גם מול חנין שהחלטות ההנהלה יפורסמו באתר האינטרנט בלבד מכיוון שהן מתקבלות אחת לשבוע לפחות. החלטות המועצה שמתקבלות לעתים רחוקות יותר יפורסמו גם באינטרנט וגם ברשומות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות