אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נזקי "האביב הערבי" עד כה: 75 מיליארד דולר צילום: רויטרס

נזקי "האביב הערבי" עד כה: 75 מיליארד דולר

מנכ"ל הבנק הלובי הבינלאומי: עיקר הנזקים נגרמו ללוב, לתוניסיה ולמצרים. הנזקים נגרמו בעיקר בשל הפסקת הפעילות הכלכלית וירידה מהירה בעתודות המט"ח

18.04.2012, 21:05 | דורון פסקין
בנקאי מלוב טוען כי נזקי האביב הערבי עד כה נאמדים ב-75 מיליארד דולר. מוחמד בן יוסוף, מנכ"ל הבנק הלובי הבינלאומי, ציין כי עיקר הנזקים נגרמו ללוב, לתוניסיה ולמצרים. עם זאת, בן יוסוף ציין כי לבנקים הערביים יש מספיק נכסים כדי להשקיע במשקים ולצלוח את המשבר.

לפי הבנקאי הלובי, הנזקים נגרמו בעיקר בשל הפסקת הפעילות הכלכלית וירידה מהירה בעתודות המט"ח. הוא הזהיר כי הנזקים ימשיכו ויאמירו כל עוד מדינות ערב לא יתחילו ביישום תכנית כלכלית מקיפה שתוביל לשיקום מגזר התיירות במצרים ובתוניסיה ושיקום מגזר הנפט בלוב. הוא הביע את בטחונו כי שלוש המדינות הללו יוכלו להתגבר על הקשיים הכלכליים אם יינקטו הצעדים הנכונים ובכלל זה ייצוב המצב הבטחוני.

בן יוסוף קרא למשקיעים ערביים לזנוח את השווקים בחו"ל ולהתרכז בהשקעות בשווקים המקומיים. הוא העריך כי נכסי הבנקים הערביים נאמדים כיום ב-3 טריליון דולר ולכן "נדרשת השקעה בשווקים הערביים שהוכיחו את איתנותם מאז המשבר הפיננסי של 2008". הבכיר הלובי ציין כי הבנקים הערביים הפסידו בהשקעותיהם בבנקים בחו"ל כ-400 מיליון דולר בשל המשבר הפיננסי העולמי.

הכותב הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות