אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביום ראשון: הממשלה צפויה לאשר את מסקנות ועדת הריכוזיות צילום: נועם מושקוביץ

ביום ראשון: הממשלה צפויה לאשר את מסקנות ועדת הריכוזיות

לאחר מכן יועברו המסקנות לוועדת השרים לחקיקה. הדיון מתנהל במהלך פגרת הכנסת כדי לקדם בהמשך את דו"ח הריכוזיות במסלול חקיקתי מהיר בתקווה שיאומץ בקריאה שנייה ושלישית לפני פגרת הקיץ

18.04.2012, 13:06 | תומר אביטל

ביום ראשון צפויה הממשלה לאשר את מסקנות ועדת הריכוזיות שהוצגו בחודש פברואר. בהנחה ואכן יאושרו המסקנות, הן יועברו מיד לאחר מכן לשולחנה של ועדת השרים לחקיקה. הדיון מתנהל במהלך פגרת הכנסת כדי לקדם בהמשך את דו"ח הריכוזיות במסלול חקיקתי מהיר בתקווה שיאומץ בקריאה שנייה ושלישית לפני פגרת הקיץ.

 

הדיון הממשלתי בלב פגרת הכנסת מתקיים לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו. לאחר שוועדת הריכוזיות התמהמהה בעבר כמה פעמים בהגשת מסקנותיה לממשלה, החליט נתניהו להאיץ פעם נוספת את הגורמים המקצועיים ולבקש את זירוז אימוץ המסקנות.

 

נתניהו הורה למזכירות הממשלה להביא את המסקנות לאישור ביום א' הקרוב. כזכור, המסקנות כבר הוצגו בפני הממשלה, אולם עדיין לא אושרו. המסקנות מוגשות לשולחן הממשלה ככל הנראה כמקשה אחת, כך שהשרים לא יוכלו לבצע בהן שינויים

 

המסקנות הוצגו בפברואר

 

דו"ח ועדת הריכוזיות פורסם ב-22 בפברואר, ולפיו רף המכירות השנתיות לתאגיד ביניים יורד משמונה מיליארד שקל לששה מיליארד שקל.

 

לפי הדו"ח, יש איסור שליטה או החזקה בגוף פיננסי משמעותי על ידי תאגיד ריאלי משמעותי או על ידי השולט בתאגיד ריאלי משמעותי, שמנהל נכסים מעל 40 מיליארד שקל (לעומת 50 מיליארד שקל בדו"ח הביניים).

תאגיד ריאלי משמעותי הוא תאגיד שפדיון המכירות שלו בישראל הינו מעל 6 מיליארד שקל (לעומת 8 מיליארד שקל בדו"ח הביניים) או שהיקף האשראי שהוא צורך בישראל עולה על 6 מיליארד שקל (לעומת מאזן הגדול מ-20 מיליארד שקל בדו"ח הביניים). כלומר אותו בעל שליטה לא יוכל להחזיק גם בתאגיד ריאלי משמעותי וגם בתאגיד פיננסי משמעותי. כך, קרן איפקס תיאלץ ככל הנראה להיפרד מתנובה או מפסגות.

 

חיים שני, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר ומי שעמד בראש ועדת הריכוזיות הבהיר בראיון ל"כלכליסט" מדוע הדו"ח מקל על חברות קיימות ביחס לחברות שיקומו בעתיד, ואמר כי הוא מקווה שהדו"ח יתקבל: "ראש הממשלה אמר שיתאמץ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות