אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המקבץ השבועי: כל החדשות בעולם ה-IT הישראלי צילום: shuttarstock

המקבץ השבועי: כל החדשות בעולם ה-IT הישראלי

מוצרים חדשים, עסקאות מעניינות, פרויקטים מועילים, מי מגייס ומי מפטר - המקבץ של כל מה שקרה בשבוע החולף בעולם המחשוב העסקי בישראל

18.04.2012, 13:42 | רפאל קאהאן

פתרונות חדשים

EMC הודיעה על השקת ארכיטקטורת התוכנה EMC VSPEX, המורכבת ממערכות האחסון ומוצרי הגיבוי המתקדמים של EMC. הפתרון הנחשב לפשוט, וגמיש, מורכב גם מטכנולוגיות וירטואליזציה, שרתים ורשתות שמקורם בחברות השותפות ל-EMC: סיסקו, Brocade, סיטריקס, אינטל, מיקרוסופט ו-VMware. הפתרון מאפשר ללקוחות לשלב מבחר שרתים, רשתות וטכנולוגיות וירטואליזציה עם תשתיות האחסון והגיבוי הגמישות במיוחד של EMC.

אורקל הכריזה לאחרונה כי Oracle Database 11g Release 2 (R2) ו-(Oracle Fusion Middleware 11g Release 1 (R1 זמינים באופן מיידי ב-Oracle Linux 6 עם Unbreakable Enterprise Kernel.אורקל מציעה תמיכה ישירה בלינוקס עבור לקוחות שמריצים את RHEL6, Oracle Linux 6 או שילוב של שתי מערכות ההפעלה. Oracle Linux תמשיך לשמור על התאימות ל-Red Hat Linux. אורקל, באופן מיידי, תספק בחינם את כל הקבצים הבינאריים, העדכונים ונתונים אודות טעויות עבור גרסת הלינוקס התואמת ל-Red Hat. קבצים אלו זמינים בכתובת http://public-yum.oracle.com.

ניהול מחזור חיי מוצר, המכונה בתעשייה PLM (Product Lifecycle management), בא לתת פתרון לסנכרון כל הגורמים המטפלים במוצר בכל שלב ושלב. כחלק מההתפתחות של תחום ה-PLM, בד בבד עם האימוץ ההולך וגובר של מחשוב ענן בקרב ארגונים, ענקית התוכנה אוטודסק, המיוצגת בישראל על ידי אומניטק, הכריזה על Autodesk PLM 360 - פתרון PLM מבוסס ענן הראשון שממוקד ביישומים עסקיים.

אוויה חושפת את אסטרטגיית הענן השיתופי- Avaya Collaborative Cloud, המאפשרת ללקוחות, שותפים עסקיים, ספקי שירותים ומפתחים, להשתמש, ליצור, להעביר ולקדם פתרונות שיתופיות לענן, המבוססים על יישומים, פלטפורמות ותשתיות אוויה. זאת באמצעות מודלים של ענן ציבורי, פרטי והיברידי. בנוסף, הודיעה החברה על חבילת פתרונות ייחודיים לענן ציבורי – AvayaLive הכוללת את פתרונות AvayaLive Connect ו-AvayaLive Engage.

Veeam Software, ספקית פתרונות גיבוי ושכפול בסביבה וירטואלית וניהול וירטואליזציה עבור מרכזי נתונים וירטואליים בסביבות VMware ו-MS Hyper-V, מציעה עתה הנחה מיוחדת של עד 30%. ההנחה מיועדת ללקוחות שיעברו אל פתרון Veeam Backup&Replication ממוצרים אחרים, הצעה זו בתוקף עד ה-25 ביוני 2012, ומיועדת למהדורה הסטנדרטית של Veeam Backup&Replication (מחירון 750 דולר ל- socket) ולמהדורה הארגונית (מחירון 1199 דולר ל- socket).

SGI חברת המחשוב הטכני המיוצגת בישראל על ידי TNN תקשורת מקבוצת רפק הבורסאית, הודיעה על השקת SGI NAS – פתרון אחסון פתוח רב עוצמה, עשיר בתכונות, המספק גמישות למנהלי IT החייבים לשלוט באתגרים של הגידול העצום בנתונים. הפתרון משולב במלואו במשפחת מוצרי SGI Modular InfiniteStorage. SGI NAS מספק לארגונים פלטפורמה עשירה בתכונות, היכולה לגדול לפטה-בייטים של אחסון מאוחד בהתאם לדרישות עסקיות.

חברת דאסו סיסטמס הודיעה על שחרור הדור הבא של יישום החדשנות החברתית שלה 3DswYm. גלעד פרידמן, מנכ"ל דאסו סיסטמס ישראל, מסר כי 3DswYm הנה פלטפורמה חברתית ארגונית המרחיקה לכת מעבר לאינטרה-נט ומערכות מידע ארגוניות סטטיות, ומשנה את הדרך בה חברות ועובדיהן יכולים לקדם חדשנות ולתרום באופן פעיל לחזון חברה ולאסטרטגיה שלה. 3DswYm שתוכנן כדי לשתף ולמנף ידע באופן דינמי - יוצר ערך באפשרו לארגונים לחשוף ולרתום כישרונות בתוך החברה ומחוץ לה; כולל שותפים, ספקים, צרכנים, או כל בעל עניין אחר. חיבור דרך קהילות מביא למיקוד חד יותר של מטרות ותכנים, ועוזר לכל אחד להתרכז בעדיפויותיו האסטרטגיות של ארגון. קהילות אלה מבוססות על סינרגטיות, ויוצרת גישה פתוחה ומשתפת.

FlexPod של סיסקו ו-‎NetApp‎‎ הוא ארכיטקטורה המשלבת רשתות, יכולת מחשוב ומערכות אחסון בתשתית משותפת אחת קלה ליישום ולתפעול מרוכז, ותומכת ביישומים ועומסי עבודה רבים כדי לסייע לשותפי ערוצים להאיץ ולפשט את המעבר של לקוחותיהם לענן. סיסקו ו-NetApp הכריזו על תכניתן להרחיב את הפתרון FlexPod על-מנת לסייע ללקוחות נוספים להאיץ את המעבר לענן. זאת באמצעות סדרה של ארכיטקטורות חדשות מתוכננות מראש שעוצבו ותומחרו עבור עומסי עבודה קטנים יותר. הסדרה החדשה של FlexPod מבוססת על תשתית משותפת, עם יכולת הרחבה המשלבת פתרונות מחשוב, רשת ואחסון מבית סיסקו ו-NetApp. בנוסף, ועל-מנת לפשט ולהאיץ את יישום יכולות מיכון הענן, תקננו סיסקו ו-NetApp מספר פתרונות ניהול של יצרניות תוכנות ניהול מובילות עבור כל תצורות FlexPod.

חברת Gstat, המתמחה בפיתוח ויישום פתרונות אנליטיים ועסקיים לניהול סיכונים ושיווק ממוקד לקוח, חתמה על הסכם לייצוג והפצת פתרונות Tableau – פתרונות ניתוח גראפי (Visual Analysis) המאפשרים לתחקר מידע ונתונים באמצעות ממשק פשוט (Drag and Drop) ולהציגו באופן ויזואלי. פתרונות Tableau מאפשרים לארגונים לבצע Self Service BI – ביצוע ניתוחים והפקת דוחות באופן פשוט ואינטואיטיבי והם רלוונטיים לבנקים, חברות ביטוח, חברות אינטרנט ומגזרים נוספים.

Xilinx מכריזה על הפצת ה-Virtex-7 X690T. ההתקן הוא ה-FPGA הראשון מסדרה 7 המיועד להתמודד עם יישומי תקשורת קווית מתקדמים ועתירי ביצועים המצריכים פתרונות חד-שבביים דלי הספק. ה-Virtex-7 X690T FPGA משלב את המקמ"שים (מקלט-משדר) הטוריים, רוחב פס מערכת גבוה ביותר ומשאבי FPGA ממוטבים ומותאמים לדרישות השוק.

עסקאות, פרויקטים ושיתופי פעולה

חברת ACQUIA, המנהלת את פתרון הקוד הפתוח דרופל, הודיעה לאחרונה על צירוף חברת ריל קומרס הישראלית לתכנית השותפים שלה, שכוללת את חברות הפיתוח הטובות בעולם בקוד דרופל. בחברת ACQUIA מסבירים כי, תכנית השותפים שלה היא למעשה המשאב של מתכנתים ברחבי העולם, לאתר ספקי שירותים מקצועיים, המתמחים בדרופל, שצברו ניסיון מוצלח ומוכח בפרויקטים קטנים וגדולים. בחברה מציינים כי הסתייעות באחד השותפים שלה מבטיח קבלת שירות מקצועי, באותם סטנדרטים של איכות, חדשנות והצלחה שהיא עצמה מחויבת להם.

אגף פתרונות למידה, הדרכה והטמעה מבית ג'ון ברייס השלים לאחרונה פיילוט הדרכה עבור אגף המפקח הארצי על הבחירות במשרד הפנים. היקף הפרויקט נאמד במאות אלפי שקלים. כחלק מתוכנית עבודה רב שנתית של אגף המפקח הארצי על הבחירות, שודרג מערך ההכשרה של מנהלי הבחירות במועצות האזוריות למערך מתוקשב. במסגרת השדרוג, חלק מתכני הלימוד הוסבו על ידי אגף פתרונות למידה, הדרכה והטמעה מבית ג'ון ברייס ל-16 תוכנות לומדה ללמידה עצמית, והוטמעו במערכת ניהול הלמידה של האגף. שחר טביב, סמנכ"ל אגף פיתוח הדרכה ולמידה מתוקשבת בג'ון ברייס מסר כי: "לכל אורך שלבי פיתוח הלומדה שמנו לנגד עינינו את הצורך בקונספט מעניין, שיוכל לרתק את הלומד במשך 16 לומדות. בשלב הבא של הפרויקט צפוי שיפור במערכי השיעורים הפרונטאליים".

דאסו סיסטמס וה-National Composites Centre בבריטניה ישתפו פעולה בהובלת חדשנות של חומרים מרוכבים. המרכז החדש לתעשייה מרוכבת מתקדמת, שנחנך לאחרונה בהשקעה של 25 מיליון ליש"ט, בחר בפלטפורמת Experience 3D של דאסו סיסטמס לפיתוח שיטות וטכנולוגיות חדשות של מוצרים מרוכבים באיכות גבוהה דאסו סיסטמס (Dassault Systèmes), הודיעה על חתימת הסכם שותפות עם ה-National Composites Centre (NCC) מבריטניה, במסגרתו תוקם סביבה שיתופית בה יעבדו ה- NCC ושותפיו על פיתוח חומרים מרוכבים (composite materials) מתקדמים עתידיים, שתתבסס על פלטפורמת Version 6 3D Experience של דאסו סיסטמס.

We! מקבוצת חילן, אחת מספקיות שירותי מחשוב הענן המובילות בישראל בתחום ה-IT, זכתה בעסקה לאספקת שירותי IT במודל מחשוב ענן למערך מערכות המידע בחברת אביב פי.סי.בי. ההסכם הנו לתקופה של שלוש שנים וגורמים בענף מעריכים את היקף הפרויקט במאות אלפי שקלים. במסגרת העסקה תספק חברת We! פתרון תשתיות מחשוב במודל מחשוב ענן עבור חברת אביב פי.סי.בי. - הפתרון כולל שרתים וירטואליים, נפח אחסון, תשתיות תקשורת, מערכות אבטחת מידע, תשתיות גישה מרחוק ואתר גיבוי למערכות המחשוב.

SAP ישראל הודיעה כי חברת Telit בחרה ב-SAP כפלטפורמה לניהול כל האופרציות שלה ברחבי העולם. חברת Telit מתמחה בפיתוח מודולים סלולאריים לתקשורת בין מכונות (M2M). מרכזי הפיתוח וההנהלה של Telit נמצאים באיטליה ובישראל והמוצרים שהיא מפתחת נמכרים בכ-60 מדינות. שנת 2011 ב-Telit עמדה בסימן העמקת השימוש בפתרונות SAP, בהובלת המנמ"ר יוחנן שרון. שלושת הפרויקטים שעלו לאוויר בשנה החולפת ישרתו כ-200 משתמשים ב-Telit ועלותם הכספית המוערכת היא כ-500 אלף שקל.

חברת מחשוב הענן הציבורי - טריפל סי (Triple C) תספק שירותי מחשוב למרכז החישובים הבין אוניברסיטאי (מחב"א), באמצעות הענן הציבורי של החברה. כחלק ממהלך של בחינת נושא בעבודה מבוססת ענן, נבחנו מספר חלופות ודרכי פעולה, והוחלט על ביצוע פיילוט מעשי בענן טריפל סי המבוסס על vCloud VMware, במודל של הפעלה עצמאית עם אפשרויות של שילוב בין ענן הציבורי של טריפל סי והענן הפרטי של האקדמיה.

חברת בלאט לפידות יישומים ארגוניים, נציגת Salesforce.com בישראל, סיימה פרויקט להטמעת מערכת ה- CRM של חברת Salesforce.com בחברת harmon.ie, המספקת פתרונות תוכנה לקידום עסקים חברתיים. מערכת Salesforce.com תשמש כליבת הארגון בכל הקשור למכירות, שיווק ושירות. חלקו הראשון של הפרויקט ארך כ- 3 חודשים, הפרויקט כולו נאמד בכ-500 אלף שקל.

כנסים ואירועים

השנה יתקיים אירוע 2012 VMware Forum בישראל, בתאריך 1.5.2012, במתחם האירועים אבניו, איירפורט סיטי. האירוע מתקיים זו השנה השנייה, במסגרת אירועי VMware Forum באזור EMEA – 23 אירועים במקביל, אליהם צפויים להגיע מעל 13,000 משתתפים. המוטו של אירועי VMware Forum: 'גורמים לענן לעבוד בשבילך - הזדמנות לחדשנות'. באירוע ידונו מובילי התעשייה, מישראל ומחו"ל על האופן בו מחשוב הענן יכול לפשט את מורכבות ניהול מערך המחשוב.

ג'ון ברייס – מכללת הי-טק, חטיבת ההדרכה וההטמעה של מטריקס, וטאקט בדיקות, חטיבת הבדיקות של מטריקס, מקיימות כנס QA Extreme, המיועד למומחים בתחום, מנהלי בדיקות, מפתחי תוכנה, מנהלי מוצר ועוד. זהו כנס הבדיקות השנתי, המקצועי, המקיף והגדול ביותר המתקיים בישראל. הכנס מציע מעל 40 סמינרים במגוון מסלולים, המותאמים לפי תחום עניין והתמחות: מנהלי בדיקות, ALM, בדיקות ואבטחת מידע, כלי בדיקות, הסמכות ואבטחת איכות תוכנה, Mobile, Agile, בדיקות עומסים, בדיקות למפתחים והעשרה. הכנס יתקיים בימים ג'-ה', 3-1 במאי, במלון דניאל בהרצליה. אתר הכנס.

פרסים

פרוסט אנד סאליבן העניקה לגיגהמון, המתמחה באספקת פתרונות לשקיפות תעבורת נתונים, את הפרס העולמי למצוינות בבידול מוצרים לשנת 2012. הפרס, אשר הוענק לחברה עבור פעילותה בשוק פתרונות שקיפות התעבורה, מהווה הכרה מצד גוף בלתי תלוי עבור אספקת טכנולוגיה ומוצרים עדיפים. גיגהמון מיוצגת בישראל על ידי חטיבת מוצרי התוכנה של מטריקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות