אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: מכירות הבתים לחודש מרץ נפלו במפתיע ב-2.6% - יותר מתחזיות האנליסטים צילום: בלומברג

ארה"ב: מכירות הבתים לחודש מרץ נפלו במפתיע ב-2.6% - יותר מתחזיות האנליסטים

מדד הייצור של פילדלפיה ירד בכ-30% לרמה של 8.5 נקודות, מתחת לתחזיות האנליסטים שצפו ירידה ל-12 נקודות

19.04.2012, 17:10 | סוכנויות הידיעות

נתוני מכירות הבתים הקיימים בארה"ב נפלו באופן מפתיע בחודש מרץ זה החודש השלישי מתוך ארבעת החודשים האחרונים, כפי שפירסם היום (ה') הבנק הפדרלי.

מכירות הבתים לחודש מרץ נפלו ב-2.6% לרמה של 4.48 מיליון בתים בחישוב שנתי מרמה של 2.6 מיליון בתים בחישוב שנתי בפברואר. נתון זה ירד במפתיע יותר מצפי האנליסטים למכירות של 4.61 בחישוב שנתי - מה שמעיד על חוסר איזון בהתאוששות שוק הדיור. לשם השוואה, בחודש ינואר מכירות הבתים עמדו על 4.63 בחישוב שנתי - הרמה הגבוהה ביותר מאז מאי 2010.

בתוך כך, מדד הייצור של פילדלפיה לחודש אפריל מצביע על ירידה בהתרחבות הייצור על רקע התקררות שנרשמה בהזמנות ובמכירות - מה שמצביע כי התעשייה שהוציאה את ארה"ב מהמיתון נמצאת במגמת ירידה.

ההאטה באירופה וסין נותנת אותותיה עם ירידה במספר ההזמנות מארה"ב כאשר מדד הייצור של פילדלפיה ירד בכ-30% לרמה של 8.5 נקודות באפריל, לעומת 12.5 נקודות במרץ, ומתחת לתחזיות האנליסטים שצפו ירידה ל-12 נקודות. קריאה שמעל לאפס מצביעה על התרחבות באיזור שממזרח לפנסלבניה, דרומית לניו ג'רזי ודאלוור.

במקביל, אינדקס המדדים המובילים בארה"ב, שנועד לצפות את הצמיחה בכלכלה בטווח של חצי שנה, עלה בחודש מרץ ב-0.3%. זאת, לאחר שבפברואר נרשמה עלייה של 0.7% - הגבוהה ביותר מזה 11 חודשים. עלייה זו בחודש מרץ עקפה את תחזיות האנליסטים שצפו עלייה של 0.2% בלבד.

למרות נתוני המאקרו החלשים מדד אמון הצרכנים עלה בשבוע האחרון לרמה הגבוהה מזה ארבע שנים כאשר יותר אמריקאים העידו כי מצפ הכלכלי השתפר. מדד אמון הצרכנים של בלומברג הצביע על מינוס 31.4 נקודות בשבוע שהסתיים ב-15 באפריל, לעומת מינוס 32.8 בשבוע שהסתיים קודם לכן. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות