אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה סופי: למרות עתירת יבואנית פיז'ו, מדינת ישראל תצטייד בפיאט צילום:יובל חן

עכשיו זה סופי: למרות עתירת יבואנית פיז'ו, מדינת ישראל תצטייד בפיאט

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את עתירתה של דוד לובינסקי נגד זכייתה של סוכנות מכוניות לים התיכון; אורי להב: "העתירה הייתה לא רצינית ולא מקצועית מהרגע הראשון"

19.04.2012, 19:27 | תומר הדר

סוכנות מכוניות לים התיכון, יבואנית פיאט, תספק למדינת ישראל מאות רכבים מסחריים - כך קבע היום (ה') בית המשפט המחוזי בירושלים. כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", לאחרונה עתרה דוד לובינסקי, יבואנית פיז'ו וסיטרואן, נגד זכייתה של סוכנות מכוניות לים התיכון באחד ממתווי המכרז הנוגע לאספקתם של אוטובוסים זעירים. קודם לכן עתרה יבואנית פיז'ו וסיטרואן גם נגד זכייתה של צ'מפיון מוטורס, יבואנית פולקסווגן, בסל נוסף וזכתה.

בין היתר טענו באי כוחה של דוד לובינסקי שהרכבים שהעמידה למכרז אינם עונים על דרישות הנוגעות לגובהו של הרכב ולכושר ההעמסה שלו. לאחר הגשת תשובתה של סוכנות מכוניות לים התיכון, בידי עורכי הדין ערן שמעוני ותמיר כהנוב וטנה וילנר ממשרד צלרמאיר פילוסוף ושות', חזרו נציגיה של דוד לובינסקי מעתירתם.

לדברי אורי להב, מנכ"ל סוכנות מכוניות לים התיכון, "העתירה של לובינסקי בנושא שלנו הייתה לא רצינית ולא מקצועית מהרגע הראשון להגשתה ולצערי בזבזה לכולנו זמן יקר ומיותר. לשמחתי גם השופטת זיהתה את זה מהר ואפשר לראות את זה מדבריה שהתייחסו לטענות החלשות שעל בסיסן הוגשה העתירה. כל התהליך יכול היה להיחסך אם מישהו מחברת לובינסקי היה טורח להרים אליי טלפון ולשאול לגבי הדגם הזוכה במכרז ואז כל עניין טעות הסופר שעליו התבססה העתירה היה יורד מהפרק. כנראה שהציפייה שלי שקולגות באותו ענף ירימו טלפון לפני שהם מגישים עתירה היא מוגזמת, אבל בהסתכלות לעתיד אני שמח שזכייתנו אושררה שנית וסופית ושעכשיו נוכל להתעסק במה שאנחנו יודעים ולספק דוקאטו למנהל הרכש ולמדינה כפי שהתחייבנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
תגובה ל-12 המוסכניק - אתה מנותק לגמרי מהמציאות, וחבל.
פיאט דוקאטו היא מכונית מסחרית גדולה המיוצרת על ידי פיאט . פיאט דוקאטו משווקת גם בשמות סיטרואן ג'אמפר ופיג'ו בוקסר כאשר כל הדגמים הללו מיוצרים במפעלי Sevel באיטליה, בברזיל, ומשנת 2008 גם ברוסיה. (הכנס לאתר http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Ducato ולמד בעצמך) ישנן קונפיגורציות רבות מאד לבחירה, ואופציות שונות של מידות ומשקלות, מנועים מתוצרת Fiat ,Iveco ,PSA, תיבות הילוכים מסוגים שונים, וכד'. בכל קונפיגורציה שתוגדר במכרז, ללא קשר למותג שנבחר , יתקבל מיפרט זהה לחלוטין.
איתן , תל-אביב  |  26.04.12
11.
הפגיעה בלובינסקי אינה מוצדקת
מאחר והמכונית המסחריות של פיאט ושל פיג'ו סיטרואן הינן זהות לחלוטין, מן הראוי היה לחלק את הזכיה במכרז בין שני היבואנים. תהליך זה היה גורם לשביעות רצון של סוכנות מכוניות לים התיכון וסוכנות לובינסקי, המתמודדות במכרז, ובדיעבד לתחרות של ממש ביניהן באחזקה השוטפת ובטיפולים של רכבים אלו בעתיד . כך היתה המדינה נהנית מפריסת מוסכים נרחבת, וכתוצאה מהתחרות שתיווצר, גם מהוזלה ניכרת בעלויות השוטפות.
איתן , תל-אביב  |  22.04.12
לכל התגובות