אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעד האמהות הצעירות: החברה שמכפילה את השכר ב-6 השבועות הראשונים לחזרה לעבודה

בעד האמהות הצעירות: החברה שמכפילה את השכר ב-6 השבועות הראשונים לחזרה לעבודה

חברת הביטוח IAG האוסטרלית מעניקה גם כך חופשת לידה נדיבה בת 14 שבועות; המנכ"ל: "המהלך נועד להבטיח שהאנשים האיכותיים יחזרו לעבוד אצלנו"

20.04.2012, 23:41 | סוכנויות הידיעות
אחת החברות הגדולות באוסטרליה מנסה להקל על הורים צעירים לתמרן בין המשפחה והעבודה. החל מהשבוע הבא חברת הביטוח IAG תשלם לאמהות צעירות שכר כפול בששת השבועות הראשונים לחזרתן לעבודה לאחר חופשת הלידה. "כן, זה מהלך נדיב, אבל אנחנו עסק וזה נועד להבטיח שהאנשים האיכותיים יחזרו לעבוד אצלנו", מסר המנכ"ל מייק ווילקינס ל"סידני מורנינג הראלד".

החברה מעניקה כבר עכשיו את אחת מחופשות הלידה הנדיבות ביותר בתעשייה במדינה – חופשה של 14 שבועות בתשלום לאחר לידה או אימוץ ילד. כעת היא לכך את "בונוס החזרה" למשך שישה שבועות. זאת בנוסף למדיניות ממשלת אוסטרליה שמעניקה להורים חדשים תשלום של שכר מינימום במשך 18 שבועות או "בונוס תינוקות" בגובה 5,400 דולר לילד.

לשם השוואה, בארצות הברית רק חברות מעל גודל מסויים מחוייבות להעניק חופשה ללא תשלום של 12 שבועות. ארצות הברית היא למעשה אחת מארבע מדינות בלבד בעולם שלא העבירו חוק לאומי המחייב הענקת חופשה בתשלום להורים חדשים (שאר המדינות הן: ליבריה, פפואה גינאה החדשה ושוויץ).

"היוזמה הזו נבעה מדיון שערכנו עם העובדים, ובייחוד הנשים בנוגע לקשיים וללחצים שעומדים בפניהן לאחר החזרה לשוק העבודה", סיפר ווילקינס, "אנחנו חושבים שבונוס 'ברוכה הבאה' הזה הוא צעד ראשון חיובי שנועד לסייע להן בחלק מהלחצים הללו".

נשים מהוות למעלה ממחצית מ-10 אלף העובדים של IAG. בכל שנה 600-500 מהעובדות יוצאות לחופשת לידה. היעד של החברה הוא ששליש מתפקידי הניהול הבכירים יאויישו על ידי נשים עד 2015. לדברי ווילקינס הבונוס "יעזור לנו לעמוד ביעד, שכן הוא מדגיש שאנחנו בעד אמהות ומשפחות".

עם זאת, החברה לא מתכוונת להכשיר או לגייס עובדים חדשים להחליף את הנשים שיוצאות לחופשת לידה. לדברי ווילקינס, החברה מעריכה את הכישורים שמפתחות האמהות. "אנחנו רוצים אנשים שיכולים לעשות כמה דברים בו זמנית" הוא אמר לדיילי טלגרף, "ולדעתי אמהות מושלמות בזה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות