אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
200 האנשים העשירים ביותר ברוסיה מחזיקים בכ-450 מיליארד דולר צילום: בלומברג

200 האנשים העשירים ביותר ברוסיה מחזיקים בכ-450 מיליארד דולר

כך לפי דירוג "פורבס" של עשירי המדינה. במקום הראשון אלישר אוסמנוב אשר הפך להיות האיש העשיר ביותר ברוסיה בעקבות השקעות בפייסבוק. ולדימיר ליסין ירד למקום השני עם הון של 15.9 מיליארד דולר

20.04.2012, 19:25 | סוכנויות הידיעות
אלישר אוסמנוב הפך להיות האיש העשיר ביותר ברוסיה בעקבות השקעות בפייסבוק, כך לפי דירוג פורבס של 200 האנשים העשירים ביותר במדינה.

עם נכסים פרטיים בסך 18.5 מיליארד דולר, הבעלים המשותפים של חברת הכרייה מטאלאינבסט עקף את היריב ולדימיר ליסין, הבעלים של חברת הפלדה NLMK, והפך לאיש העשיר ביותר מדינה. ליסין, שהונו מוערך ב-15.9 מיליארד דולר, היה בראש הרשימה של פורבס בשנתיים האחרונות.

אלכסיי מורדאשוב, הבעלים של Severstal הגיע למקום השלישי עם הון של 15.3 מיליארד דולר.

הונו של אוסמנוב גדל בעקבות החזקות של 5.5% בפייסבוק, אשר ערכן זינק מאז 2010, אז הוא רכש אותן באמצעות חברת Digital Sky Technologies שבבעלותו.

המיליארדר גם השקיע בטוויטר, גרופון ועליבאבא. בעוד שאוסמנוב הגדיל את הונו ב-1.1 מיליארד דולר באמצעות השקעות מתוזמנות היטב בחברות איטנרנט, יריביו ליסין ומורדאשוב הפסידו 8.1 מיליארד דולר ו-3.2 מיליארד דולר בהתאמה, לאחר שסקטור המתכות נפגע מהמיתון בשנה שעברה.

ולדימיר פוטאנין, נשיא חברת אינטרוס, הגיע למקום הרביעי עם הון שמוערך ב-14.5 מיליארד דולר. האישה היחידה ברשימה היא אלנה בטורינה, בעלת חברת איטקו דבלופמנט ואשתו של ראש עיריית מוסקבה לשעבר, יורי לוזקוב. הונה מוערך בכ-1.1 מיליארד דולר.

המיליונר הצעיר ביותר ברוסיה הוא דני בזהאב, בן 16 בלבד, בנו של זיא בזהאב המנוח אשר ייסד את חברת אלייאנס גרופ. הונו מוערך ב-750 מיליון דולר.

סך הונם של 200 עשירי רוסיה ברשימה מסתכם ב-446.3 מיליארד דולר. 145 מהם גרים במוסקבה ו-13 בסנט פטרסבורג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות