אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבוכה בבריטניה: קמרון מקדם מס עשירים, בעוד שאביו ניהל הון במקלטי מס צילום: בלומברג

מבוכה בבריטניה: קמרון מקדם מס עשירים, בעוד שאביו ניהל הון במקלטי מס

אביו של ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון ניהל רשת קרנות השקעה פרטיות במקלטי מס, ובאופן זה בנה את ההון המשפחתי שחלק ממנו ירש קמרון

21.04.2012, 17:11 | סוכנויות הידיעות

אביו של ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון ניהל רשת קרנות השקעה פרטיות במקלטי מס, ובאופן זה בנה את ההון המשפחתי שחלק ממנו ירש קמרון — כך חושף "הגרדיאן" הבריטי.

הקרנות הוקמו במקלטי מס כמו פנמה סיטי וז'נבה, וכך נשארו מחוץ לתחום השיפוט של רשות המס הבריטית, אם כי באופן חוקי. בעת מותו ב־2010, איאן קמרון הותיר סכום של 2.7 מיליון ליש"ט בצוואתו, מתוכם קיבל קמרון 300 אלף ליש"ט. אף כי קמרון וחברי קבינט נוספים הביעו באחרונה נכונות לחשוף את דו"חות המס האישיים שלהם על רקע ביקורת ציבורית, מהלך זה לא יחשוף הכנסות מירושות.

לפי העיתון, קמרון האב ניצל אקלים חדש של השקעות שנוצר בבריטניה בעקבות ביטול רגולציות פיננסיות ב־1979, מה שאפשר להוציא כספים מחוץ לבריטניה מבלי לשלם מס. זמן קצר לאחר החלת השינוי, שנעשה תחת ראש הממשלה מרגרט תאצ'ר, קמרון האב החל להקים קרנות השקעה במקלטי מס ברחבי העולם. קמרון עזב את משרתו כברוקר בסיטי של לונדון והפך ליו"ר קרנות השקעות בג'רזי, בפנמה סיטי ובז'נבה. ברשימת עשירי בריטניה שפרסם "הסאנדיי טיימס" ב־2009 הוערך הונו של קמרון האב ב־10 מיליון ליש"ט. יצוין כי הצוואה המשפחתית, שהגיעה לידי "הגרדיאן", מפרטת רק את הנכסים של קמרון באנגליה ובוויילס, ולא במקלטי מס.

בראשית השנה השמיע דיוויד קמרון ביקורת נגד חברות המנצלות מקלטי מס. הוא ציין בכנס בעלי עסקים קטנים: "כשזה נוגע לחברות גדולות, אלה עם עורכי הדין התאגידיים המהודרים וכל השאר, אני סבור שאנו זקוקים לגישה נוקשה יותר. עלינו לוודא שהחברות הגדולות יישאו את חלקן בנטל", הדגיש.

דובר מטעם מעון ראש הממשלה, דאונינג 10, ציין כי לא יגיב לענייניה האישיים של משפחת קמרון. עם זאת, הוא ציין כי "רפורמות המס שמנחילה הממשלה מטרתן לוודא כי העשירים ביותר ישלמו שיעור הוגן של מס הכנסה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות