אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כפר ורדים: אושרה התוכנית להרחבת הישוב ב-1,800 יחידות דיור צילום: אלעד גרשגורן

כפר ורדים: אושרה התוכנית להרחבת הישוב ב-1,800 יחידות דיור

הועדה המחוזית מחוז צפון אישרה בימים האחרונים את תוכנית המינהל להרחיב ולעבות את הישוב כפר ורדים בגליל; חלק מהבנייה רוויה

22.04.2012, 09:54 | דותן לוי

תוכנית ההרחבה של הישוב כפר ורדים אשר תוסיף לו כ-1,800 יחידות דיור אושרה בשבוע שעבר בוועדה המחוזית מחוז צפון. מדובר בהרחבה המשמעותית ביותר שבוצעה עד כה בכפר ורדים אשר צפויה להכפיל את מספר יחידות הדיור הקיימות בו כיום, כ-1,700 יחידות דיור.

בניגוד לישוב הקיים שבו בנויים בתים צמודי קרקע ההרחבה תאפשר מגוון של פתרונות דיור, החל מבתים צמודי קרקע, בתים בבנייה מדורגת, בתים בבנייה טורית ועד דירות בבנייה רוויה. התכנית מציעה גם פתרונות של אכסון תיירותי : 240 חדרי מלון ועוד 120 יחידות אירוח ו-338 צימרים.

לאחרונה פרסם המינהל הרחבות בהיקפים קטנים יותר, מכרז ל 35 יחידות דיור צמודות קרקע בשלב ב' של הישוב וכן מתוכנן שיווק נוסף של מספר מאות יחידות דיור. עם תום הליך שיווק זה יערך המינהל לביצוע התשתיות לשלב ג' בו כאמור מתוכננות כ 1800 יחידות דיור.

בתוך כך, לתוכנית יש גם מתנגדים, בשנת 2010 הכניסה החברה להגנת הטבע את ההרחבה המתוכננת בכפר ורדים למפת האיומים הסביבתיים שפרסמה ופעלה לדחייתה. לפי טענת החברה, מדובר בהרחבה שעתידה להבנות על שטחי חורש של 1,700 דונם ואינה רלוונטית מאחר והיא אושרה בשנת 1981.

כפר ורדים נחשב לאחד הישובים המבוקשים באזור הגליל העליון ונחשב כישוב שמושך אליו אוכלוסיה ממעמד סוציו אקונומי בינוני-גבוה. הישוב הוקם ביוזמתו של התעשיין סטף ורטהיימר בשנת 1982.

מנהל המינהל בנצי ליברמן אומר היום: "אני מברך היום על אישור התכנית שתתן מענה לביקוש הרב שיש למגורים בכפר הורדים בפרט ובגליל בכלל. התפתחותו של כפר ורדים וגידולו, יהיו ללא ספק, נדבך חשוב לפיתוח הגליל. אני מאמין שהצלחת היזמה למעבר מפעלים יצרניים ברמות הגבוהות ופעילויות עסקיות נלוות לגליל לא תתרחש ללא מתן מענה הולם למגורי היזמים והמועסקים במפעלים שהגליל כה משתוקק לבואם. כפר ורדים במובן זה הוא מענה הולם לצורך זה וברמה הנדרשת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
די לבכות שאין תעסוקה
אם אין אני לי מי לי? אם אין לכם תעסוקה - אז תצרו אותה, תיזמו, תקימו סטארט אפ, תעשו משהו. אל תמתינו שמישהו יעשה משהו עבורכם. קחו כמופת את סטף ורטהימר. הדוגמא של כפר ורדים שהוקם יחד עם איזור התעשייה שצמוד לו מאפס ע"י איש בודד. ולא רק שלא קיבל סיוע מהמדינה, אלא נאבק בעיקר במדינה ובעצלני הסביבה מעיירות הפיתוח השכנות שרק ניסו להפריע כי מישהו ערער את הרגלם להיות עלוקות נזקקות על גבה של המדינה. מי שלא מכיר את יישוב ממליץ להגיע לבקר וללמוד מה זאת איכות חיים ותרבות מגורים אמיתית. ויפה מאד שסוף סוף מנהל מקרקעי ישראל משחרר קצת קרקעות לפיתוח האיזור - אולי במשהו הצליחה המחאה החברתית של הקיץ, ורוח נכסה למסדרונות האפלים של ממ"י.
טל , כפר ורדים  |  22.04.12
לכל התגובות