אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליגת ה-MLS תאמץ שיפוט טכנולוגי צילום: איי אף פי

ליגת ה-MLS תאמץ שיפוט טכנולוגי

הקומישינר של ליגת הכדורגל של צפון אמריקה אמר שברגע שפיפ"א תאשר את "עין הנץ" ושיטות אחרות שקובעות אם הכדור עבר את קו השער או לא אז בארה"ב יתחילו ליישם אותן במשחקים

22.04.2012, 12:33 | סוכנויות הידיעות

ליגת הכדורגל של צפון אמריקה (MLS) הודיעה כי תאמץ שיפוט טכנולוגי שיעזור בהחלטות מעוררת מחלוקת. הסיוע הטכנולוגי יהיה על קו השער ויקבע אם כדור עקף במלואו את קו השער או לא. "אנחנו מעוניינים להיות הליגה שבוחנת את זה – ואנחנו מאמינים שזה יקרה", אמר הקומישינר של ה-MLS, דון גארבר.

ב-2 ביולי אמור הוועד הבינלאומי של פיפ"א (International Football Association Board) לקבל החלטה על כך ששיטת "עין הנץ" של סוני או GoalRef, הדנית/גרמנית – יאומצו ובכך, בפעם הראשונה, תהיה טכנולוגיה שתסייע בקבלת החלטות של השופט.

הפרמיירליג מקווה גם כן להשתמש בטכנולוגיה כבר בתחילת עונת 2012/13. "אנחנו מוכנים להשתמש בטכנולוגיה ברגע שזה יהיה אפשרי", אמר גארבר, שציין גם שה-MLS משתמשת בעדויות וידאו כדי להעניש שחקנים ש"צללו" וניסו לסחוט פאול. "אנחנו לא חושבים שזה דבר נכון וזה דוחה אנשים בארה"ב" אמר גארבר.

דבר אחרון מגארבר: הליגה תנסה להחתים את ראול, שהודיע ביום חמישי שיעזוב את שאלקה בתום העונה.

ה-MLS רושמת נתוני רייטינג נאים מאוד אחרי 6 מחזורים. ב-NBCSport עלה הרייטינג ב-56% מהעונה שעברה ופוקס עלה הרייטינג ב-86%. הרייטינג הגבוה מוביל גם לעלייה במחירי הספונסרשיפ שקבוצות הליגה דורשות. קבוצות הליגה, על פי הדיווחים, הכניסו כ-100 מיליון דולר מחסויות ראשיות (חסויות חולצה) העונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות