אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות פרשת הבנק הפיראטי: הנהלת הבורסה ליהלומים בוחנת הוצאת עסקים ממתחמה צילום: shutterstock

בעקבות פרשת הבנק הפיראטי: הנהלת הבורסה ליהלומים בוחנת הוצאת עסקים ממתחמה

במסגרת הפרשה השקיעו יהלומנים מיליוני דולרים בבנק פיראטי שנוהל בבנייני הבורסה. כעת שוקלת ההנהלה למנוע מעסקים מסוימים לפעול במתחם

22.04.2012, 12:45 | טל ליטמן

הנהלת הבורסה ליהלומים החליטה לנקוט בצעדים בעקבות פרשת הבנק הפיראטי שהקים חבר הבורסה לאבני חן טוני בן דוד. ההנהלה ספגה ביקורת על אוזלת ידה בפרשה שבמסגרתה השקיעו בבנק יהלומנים רבים סכומים המוערכים 20-15 מיליון דולר.

יאיר סהר, נשיא הבורסה ליהלומים, הנחה בסוף השבוע את מנכ"ל הבורסה מוטי בסר להקים צוות שיבצע מיפוי של דיירי שלושת בנייני הבורסה ויבחן את האפשרות שלא לאפשר לדיירים שאינם חברי בורסה להמשיך ולנהל עסקים מתוך המתחם. עד כה, לא היתה מניעה כלשהי לחבר בורסה לאבני חן לשכור משרד במתחם הבורסה ליהלומים, וכעת כאמור ייתכן שיופסק נוהג זה.

יחד עם זאת, מקורב לבורסה ליהלומים אמר ל"כלכליסט" כי לאור העובדה שקיימים תכנונים להקים מגדל נוסף במתחם, לא בטוח כי הצעד הנבחן על ידי ההנהלה ריאלי מבחינה כלכלית.

בשבוע שעבר הגישה חברת אלעד לוי יהלומים תביעה אזרחית על סך 5 מיליון שקל נגד בן דוד, מוריס בראושנטיין וחברות יהלומי אלפיין ורומדיאם. בכתב התביעה נטען כי מדובר במעשה מתואם, מתוכנן ומתוזמן היטב שבצעו הנתבעים במסגרת סחר ביהלומים, הכרוך בביצוע של סדרת מעשי נוכלות של ממש, מצגי שווא, תרמית וכזב שכתוצאה מכך שלשלו הנתבעים לכיסיהם סכומי כסף בהיקף של כ-1.2 מיליון דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות