אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט נוסף לענף הפלאש: XtremIO צפויה להמכר ל-EMC בכ-400 מיליון דולר

אקזיט נוסף לענף הפלאש: XtremIO צפויה להמכר ל-EMC בכ-400 מיליון דולר

המרוויחים העיקריים מהעסקה, מלבד המייסדים אהוד רוקח, אריה מרגי, שוקי ברוק וירון שגב, הם קרנות ההון סיכון שהשקיעו בה, ובראשן JVP וגיזה, שמחזיקות על פי ההערכה כ-25% כל אחת

22.04.2012, 18:51 | אסף גלעד
ענף שבבי הפלאש בישראל ממשיך לקרוץ לענקיות הטכנולוגיות. חברת הסטארט-אפ הצעירה מהרצליה אקסטרים איי.או (XtremIO) מנהלת משא ומתן למכירתה תמורת כ-400 מיליון דולר. מדובר במכפיל נאה על ההשקעה בה שנעשתה בשלוש השנים האחרונות - מעט פחות מ-25 מיליון דולר.

המרוויחים העיקריים מהעסקה, מלבד המייסדים אהוד רוקח, אריה מרגי, שוקי ברוק וירון שגב, הם קרנות ההון סיכון שהשקיעו בה, ובראשן JVP וגיזה, שמחזיקות על פי ההערכה כ-25% כל אחת. לאחר מכן גם הקרנות הזרות לייסטפיד ובאטרי יקבלו סכום של מעל 10% כל אחת. הרוכשת EMC, כך חושף אתר IVC, השקיעה כמיליון דולר בחברה בשנת 2009.

אקסטרים איי.או הישראלית נחשבת לאחת מחברות הסטארט-אפ בתחום הפלאש המובילות בישראל, שפיתחה מערכת אחסון מידע שלמה המבוססת על כונן SSD, כונן הכולל רכיבי חומרה ותוכנה. כוננים קשיחים אלה בנויים משבבי פלאש, ומחליפים למעשה את כונני הדיסק הקשיח המוכרים לכולנו, המורכבים מדיסקים מגנטיים. בניגוד לכוננים הקשיחים הקיימים כיום, כונן ה-SSD (קיצור של Solid State Drive), אינו מורכב מחלקים נעים. אקסטרים איי.או. מפתחת מערכות שיאפשרו שימוש הולך וגובר בכונני SSD, אך אלה ישמשו בעיקר שרתים של ארגונים גדולים, במטרה להחליף את השרתים הארגוניים הקיימים. המוצר של אקסטרים איי.או, אם כן צפוי לקחת את EMC אל עידן האחסון בטכונלוגית הפלאש, שבעבר נחשב ליקר, ואילו כיום, עם ירידת המחירים בתחום ועליית אמינות שימור המידע בו , הופך לנפוץ יותר ויותר

מייסדי החברה נחשבים לעתירי נסיון בשוק החומרה הישראלי: אהוד רוקח, שעבר מנכ"ל קוריג'נט, חברת שבבי התקשורת של אורכית, וירון שגב, לשעבר מנהל המו"פ של וולטייר, שנמכרה למלאנוקס.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
יאללה 6 ו13, אני מחכה לכם. תמכרו את הדירה, או קחו הלוואה של מליון ש"ח אם אין לכם דירה,
וצאו לדרך. שימו את הכסף בסטארטאפ שלכם ותביאו אותו לשווי של מליונים. אתם יכולים גם להיות שותפים ואז נקודת הפתיחה שלכם בכלל טובה, 500,000$ זה אחלה סיד. מה, משקשקים מפחד? למה? מה זה כבר להמר על כל מה שיש לך בשביל סיכוי "לייסד פה תעשייה רווחית סטייל ישקר"? אתם מצפים שהחבר'ה האלו יוותרו על המליונים בכיס שיסדרו אותם ויהמרו על הצלחה של החברה לטווח ארוך בתחום שבו יש יתרון ענק למתחרים מכל העולם, אז למה אתם יושבים בבית ולא עושים את מה שאתם מצפים מהם לעשות? למה אתם לא בכותרות בתור אלו שלקחו את הסיכון, הימרו על החיים הנוחים בשביל לתרום לתל"ג עוד 0.001%?
הייטקיסט , הרצליה קיפוח  |  23.04.12
13.
חברה מדהימה ואנשים מדהימים, ולכן כל כך חבל על מכירה כה מוקדמת.
כבר יוצר מ- 10 שנים ההייטק הישראלי לא מצליח לייצר חברות אימיתיות. תשכחו מחברות גדולות, אפילו חברות קטנות לא מצליחים לייצר כאן, למעט הזבל של האינטרנט - פורנו, הימורים, ווירוסים - שאף אחד אחר בעולם המערבי לא רוצה לגעת בהם. XtremIO היתה יכולה להיות חברה שמעסיקה עשרות אלפי אנשים ושווה מיליארדים, אם רק ההנהלה היתה באמת רוצה.
ברווז עיתונאי , הרצליה  |  23.04.12
לכל התגובות