אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": מגעים למיזוג בין אירוקה לרשת הלפרין

בלעדי ל"כלכליסט": מגעים למיזוג בין אירוקה לרשת הלפרין

לאחר התפוצצות העסקה למכירת אירוקה ללוקסאוטיקה, הבעלים מייקל וולף מנסה למכור אותה לרשת אופטיקה הלפרין של משפחת הלפרין לפי שווי של 58 מיליון שקל. העסקה טעונה אישור של הממונה על הגבלים עסקיים

23.04.2012, 07:04 | אורנה יפת

מייקל וולף, הבעלים של רשת המשקפיים אירוקה, לא מרים ידיים. ל"כלכליסט" נודע כי לאחר שהתפוצצה העסקה למכירת אירוקה לחברת לוקסאוטיקה העולמית, וולף החל לנהל מגעים למכירת אירוקה לאופטיקה הלפרין.

עד פסח התקיים משא ומתן מתקדם לפי שווי חברה של 58 מיליון שקל לאירוקה. אף שהצדדים היו קרובים לגיבוש הסכמות והבנות, המו"מ לא הבשיל לכדי עסקה - ככל הנראה בשל הצעה נוספת שקיבל וולף מגורם זר, אשר העלתה את שווי החברה בעסקה.

גם אם העסקה היתה מגיעה לסיכום, היא היתה צריכה לקבל את אישורו של הממונה על הגבלים עסקיים דיויד גילה, שכבר הציב תנאים מגבילים לרכישת אירוקה בידי לוקסאוטיקה לפני כמה חודשים. התנאים שהציב אז גילה הביאו לביטול עסקת המכירה של אירוקה ללוקסאוטיקה.

מה מחפשת אופטיקה הלפרין? אירוקה - נתיב הכניסה של הלפרין לקניונים כיום מונה אופטיקה הלפרין 130 סניפים, אלא שרובם ממוקמים ברחובות הערים או במרכזים מסחריים פתוחים ולא בקניונים עצמם אורנה יפתלכתבה המלאה

זה זמן רב שוולף מנסה למכור את אירוקה. הרשת מונה 64 סניפים ומגלגלת מחזור מכירות של כ־110 מיליון שקל בשנה, אך ככל הידוע בשנתיים האחרונות היא איננה מגיעה לאיזון.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי לפני כעשרה חודשים בית השקעות גדול הביע עניין לרכוש 40% מרשת אופטיקה הלפרין. בנושא זה מסר מנכ"ל רשת אופטיקה הלפרין יעקב הלפרין כי "בעבר היתה פנייה של בית השקעות גדול והיו דיבורים שייכנס כשותף לפי שווי חברה של 450 מיליון שקל, אך כרגע לא מתקיים מו"מ. החלטנו להשהות את המגעים עם מותו של אבי, הרב רפאל הלפרין זכרו לברכה".

כאמור, לפני כמה חודשים אירוקה כמעט נמכרה לתאגיד המשקפיים העולמי לוקסאוטיקה. שתי החברות חתמו על עסקת מכירה שלפיה התאגיד היה אמור לשלם 20 מיליון יורו עבור רכישת אירוקה. הכוונה היתה למחוק את המותג אירוקה ולהפוך אותו למותג של Sunglass hut, הרשת העולמית שמפעילה לוקסאוטיקה.

אופטיקה הלפרין, צילום: שאול גולן אופטיקה הלפרין | צילום: שאול גולן אופטיקה הלפרין, צילום: שאול גולן

אולם בינואר האחרון משך התאגיד את הבקשה למיזוג בשל התנאים שהציב גילה, אשר הקשו על ביצוע העסקה. לאחר מכן התקיימו פגישות נוספות בין הצדדים בניסיון לבצע שיתוף פעולה ארוך טווח מסוג אחר, ובין השאר דובר על כך שלוקסאוטיקה תרכוש רק 25% מרשת אירוקה, אך גם ניסיונות אלו לא צלחו.

המתחרים של אירוקה בישראל הביעו בפני רשות ההגבלים את חששם מפני התחזקות כוחה של לוקסאוטיקה - אחת המשווקות הגדולות בעולם בתחום משקפי השמש, שהיתה אמור להחזיק בישראל רשת קמעונאית נוסף על היותה משווקת של מותגי יוקרה לחנויות אופטיקה ולרשתות מתחרות.

מאירוקה נמסר בתגובה: "אנו נמצאים בתקופה של תנופת עשייה והצלחה, ומכירת החברה אינה עומדת על הפרק. עם זאת, כחברה עסקית, אירוקה שומרת לעצמה את הזכות לבחון עסקאות המגיעות אל שולחנה".

יעקב הלפרין סירב להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
אותה גיברת בשינוי אדרת,חבל!
אירוקה קונה בסין מישקפי שמש בדולר וחצי,מתמחרת אותם ב-499 ש"ח ומוכרת ב"מיבצע" ב-100 ש"ח כאשר אותם מישקפי שמש נימכרים בשוק הכרמל וגם ברחוב כפר גילעדי בדרום ת"א ב-15 ש"ח!!! העיקר רושמים על המישקפים U.V אז זהו שבסוף זה לא יו-וי ולא מו-וי. צריך להביא רשת שתביא איכות ושירות ולא סחורה שנימצאת בשווקים.
ב , בב  |  23.04.12
1.
אירוקה לא שווה אגורה !!!!
לא אשכח כאשר הייתי חייל קניתי משקפיים מארוקה לאחר מספר ימים המשקפיים התקלקלו (בורג רופף במסגרת ), תשובתם הייתה יש להמתין עד 4 שבועות לתיקון (חייל קרבי , אוגוסט , יוצא פעם בחודש ...) שאלתי היכן התיקון ? התשובה היתה אילת , למה 4 שבועות זה לוקח עבור משקפיים שנשלחים לאילת ? תשובתם היתה יש לך בעיה קנה זוג חדש . האמת שקניתי אך לא מהם . דוגמא טובה כיצד איכות ירודה ושרות כמו אל על מפילים חברה שהיום לא הייתי קונה אותם או מהם באגורה. טעות נוראית עם רשת הלפרין ירכשו אותם .
דנה  |  23.04.12