אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיצוצים בצינור הגז לא פגעו בשכר של מימן צילום: אנדרס לצקו

הפיצוצים בצינור הגז לא פגעו בשכר של מימן

יוסי מימן משך ב־2011 שכר בעלות של 1.8 מיליון דולר מהחברה שבשליטתו. אמפל הפסידה 95 מיליון דולר, ומנהלת מו"מ להסדר חוב עם בעלי האג"ח

23.04.2012, 09:05 | שניר הנדלר

בעוד שהנהלת חברת אמפל מנהלת מגעים עם הנציגויות השונות של מחזיקי האג"ח שלה במטרה להגיע להסדר חוב, זימון אסיפת בעלי מניות שפרסמה אמפל בסוף השבוע חושף את השכר הנאה שמשכו בכירי החברה ב־2011.

בראש פירמידת שיאני השכר באמפל ניצב בעל השליטה יוסי מימן, המכהן כיו"ר וכמנכ"ל החברה. מימן משך אשתקד שכר בעלות של 1.8 מיליון דולר, מתוכו שכר בסיס של 1.2 מיליון דולר.

על פי עקרונות ההסדר שסיכמו אמפל ומחזיקי האג"ח מסדרה ב', מימן יוותר על שכרו בשנתיים הקרובות, ושנתיים לאחר מכן שכרו יוגבל ל־50% משכרו ב־2011. אולם אין סיבה לרחם על מימן, לאחר שבשש השנים האחרונות הוא נהנה באמפל משכר כולל בעלות של 13.7 מיליון דולר.

סמנכ"לית הכספים של החברה אירית אילוז, שאמונה מטעם אמפל על המגעים להסדר חוב עם מחזיקי האג"ח, משכה ב־2011 שכר בעלות של 1.1 מיליון דולר. בסך הכל הרוויחה אילוז בשש השנים האחרונות באמפל שכר בעלות של 8.4 מיליון דולר.

ארז מלצר, סגן נשיא באמפל שהוא גם מנכ"ל החברה־הבת גדות מיכליות, זכה ב־2011 לשכר בעלות של כ־1.2 מיליון דולר שכולל בין היתר שכר בסיס של 495 אלף דולר ובונוס של כ־510 אלף דולר. אמפל סיכמה את 2011 עם הכנסות של כ־575 מיליון דולר, צמיחה של 14% לעומת ההכנסות ב־2010, ועם הפסד של 95.3 מיליון דולר לעומת הפסד של 44.7 מיליון דולר ב־2010.

אמפל היא שותפה (12.5%) בחברה המצרית EMG שמספקת גז לישראל. אחת הלקוחות החשובות ביותר של EMG היא חברת החשמל של ישראל. צינור הגז של EMG בסיני פוצץ כמה פעמים בשנה האחרונה על ידי מחבלים, דבר שמקשה על EMG לחלק דיבידנדים לחברה־האם אמפל אשר אינה יכולה לעמוד בפירעון התשלומים למחזיקי האג"ח שלה ומבקשת לדחות את פירעון הקרן בשנתיים.

היום תתקיים אסיפה של מחזיקי האג"ח של אמפל מסידרה ב', במסגרתה ידונו המחזיקים בהצעה שהגישה אמפל להסדר חוב. נוסף על הוויתור בשכר שהציע מימן, בעל השליטה באמפל מתכוון להזרים לחברה 6 מיליון דולר במזומן ובמניות חברת אלטק שמחזיק מימן ונסחרות בארה"ב. בנוסף, יוכלו המחזיקים להחליט כי אמפל תמכור בחזרה למימן 25% מפרויקט האתנול בקולומביה תמורת 22.5 מיליון דולר – הסכום ששילמה למימן תמורת המניות ובתוספת ריבית.

בנוסף, יזכו מחזיקי האג"ח מסדרה ב' לשעבודים על חלק מנכסי אמפל ובעל השליטה ובהם: שעבוד ראשון על החלק של אמפל בשותפות עם המוסדיים ב-EMG ; שעבוד של 37% ממניות לב המפרץ שמחזיק מימן בשווי 10 מיליון דולר; ושעבוד של 24% ממניות מימן בחברת אלטק. מחזיקי אג"ח ב' צפויים לקבל בנוסף פיצוי בריבית על האג"ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות