אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד בועה? קוורה מגייס כספים לפי הערכת שווי של 400 מיליון דולר צילום: בלומברג

עוד בועה? קוורה מגייס כספים לפי הערכת שווי של 400 מיליון דולר

דיווח: אתר השאלות והתשובות, שמאחוריו עומדים שני עובדי פייסבוק לשעבר, מתכוון לגייס 50-30 מיליון דולר. מודל ההכנסות, אם יש כזה, הוא בגדר תעלומה

23.04.2012, 11:01 | יוסי גורביץ
אתר השאלות והתשובות Quora החל לאחרונה בסיבוב גיוס כספים, כשמטרתו היא לגייס בין 30 ל-50 מיליון דולר, לפי הערכת שווי של 400 מיליון - כך דיווח אמש (א') הבלוג טק-קראנץ'. בקוורה סירבו להגיב על הידיעה. האתר מספק שירות דומה לזה שמספק Yahoo Answers, אם כי העיצוב שלו נחשב טוב יותר.

כשהושק האתר לפני כשנתיים הערכת השווי שלו עמדה על כ-86 מיליון דולר. עם זאת, הוא גרר התלהבות רבה בקרב בלוגרי טכנולוגיה, במיוחד רוברט סקובל (שחזר בו מהתלהבותו הראשונית כמה חודשים מאוחר יותר). בראשית השנה שעברה הוערך מספר המשתמשים בקוורה בחצי מיליון, והערכת השווי של האתר המריאה תוך זמן קצר: בפברואר 2011 דווח כי בעלי האתר דחו הצעת רכישה בשווי מיליארד דולר.

גם אם הסבב הנוכחי נערך לפי הערכת שווי נמוכה בהרבה, עדיין לא ברור על מה היא מתבססת: לפי שעה אין שמץ של ראיה לכך של-Quora יש הכנסות כלשהן, והחברה לא הציגה את מודל ההכנסות שלה, אם יש כזה. היו שמועות על כך שקוורה תציג פרסומות למשתמשיה, אך עד כה הדבר לא קרה – ובהתחשב בכך שמספר המשתמשים הזעום שלה מעיד על כך שהיא פונה למאמצים מוקדמים, ספק אם החברה יכולה להציג פרסומות מבלי לאבד חלק ניכר מקהל הלקוחות הקיים שלה.

שני מייסדי החברה, אדם ד'אנגלו וצ'רלי צ'יוור, הם עובדי פייסבוק לשעבר. על פי הידיעה של טק-קראנץ', ד'אנגלו אמור להשקיע כ-20 מיליון דולר מכספו בקוורה כחלק מסבב גיוס הכספים הנוכחי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות