אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוג'יטסו: נכנסת לתחום ה-Big Data צילום: בלומברג

פוג'יטסו: נכנסת לתחום ה-Big Data

פוג'יטסו מסרה כי תשיק שורה של כלי תוכנה שמטרתם לעבד ולנתח מערכות גדולות של מידע מגוון, המוכרות בשם Big Data

23.04.2012, 15:09 | סוכנויות הידיעות

פוג'יטסו היפנית הודיעה על השקת שרת תוכנה שנועד לנהל מערכות מידע גדולות ומגוונות, לסקור במהירות נפחי מידע ואחסון וקריאה זריזים של מידע ממאגרי נתונים. החברה מפתחת גם חומרה שמיועדת לחבילה החדשה, שתושק בסוף מרץ 2013, כך לדברי קאזואו אימדה, שעומד בראש קבוצת פיתוח הענן של החברה.

Big Data הוא תחום מפתח בתעשייה שמתייחס לכמויות גדולות של מידע, וזוכה לתשומת לב של אתרים, רשתות חברתיות, רשתות פיזיות של חיישנים ומקורות חדשים יחסית נוספים.

בעוד שירידת מחירי החומרה והתקדמות בתחום האחסון הדיגיטלי, אפשרו אחסון של מידע גדול, חברות מחפשות כעת אחר דרכים לניהול וניתוח אותו מידע. המהנדסים של פוג'יטסו הדגימו בשלל חברות אפליקציות של Big Data, שסוקרות רשתות חברתיות כמו טוויטר כדי לקבוע בזמן אמת מתי פורצים מקרי פשע ואסונות.

התוכנה החדשה של פוג'יטסו כוללת מוצר בשם Interstage Big Data Parallel Processing Server, שפועל על פלטפורמת Apache Hadoop לבניית מערכות מסמכים על פני רשתות של שרתים עצמאיים.

החברה מסרה כי השיפורים מגבירים את מהירות העבודה של התוכנה פי 5 מאשר Hadoop. היא תהיה זמינה החל מסוף החודש הנוכחי במעבד המבוסס על רישיונות החל מ-600 אלף ין (7,500 דולר).

החברה משחררת גם את Complex Event Processing Server שסורק במהירות מערכות מידע גדולות ומחפש התאמות למערכת של מסמכי מאסטר. אימדה אמר כי ניתן להשתמש במוצר למציאת מגמות במערכות גדולות של מידע של חברה, ונתן דוגמה של ניתוח תלונות של לקוחות בנוגע למוצר מסוים.

ניסויים שערכה החברה הראו כי ניתוח של מילות מפתח שהופיעו בתלונות, יכול לאפשר לחברות לזהות במהירות מתי יש צורך לבצע אחזור של מוצר, ואף זיהוי שינויים שאינם קשורים למדדים בסיסיים כגון המספר הכולל של התלונות. מחיר שרת העיבוד מתחיל ב-6 מיליון ין (75,000 דולר).

המערכת החדשה של חבילות תוכנה היא בעלת אותן פונקציות של מערכת הענן, אותה חשפה פוג'יטסו בינואר, אך היא מאפשרת ללקוחות להרכיב אותה במרכזי המידע שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות