אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כת"ב תזרים 2.5 מיליון דולר לביוקנסל, תגדיל אחזקתה ל-50% צילום: David Blumenfeld

כת"ב תזרים 2.5 מיליון דולר לביוקנסל, תגדיל אחזקתה ל-50%

חברת האחזקות תעביר את הסכום כנגד הקצאת מניות, והוא צפוי לשמש לפירעון אג"ח של 4 מיליון דולר. בקופת ביוקנסל 240 אלף דולר בלבד

24.04.2012, 07:54 | שניר הנדלר

חברת אחזקות הביומד כלל תעשיות ביוטכנולוגיה (כת"ב) נחלצת לעזרתה של החברה־הבת ביוקנסל, ותזרים לקופתה כ־2.5 מיליון דולר כנגד הקצאת מניות. ביולי הקרוב צפויה ביוקנסל, המפתחת תרופות לסרטן, לפרוע אג"ח המירות למניות החברה בהיקף של 4 מיליון דולר, כשנכון לדצמבר 2011, בקופתה של ביוקנסל כ־240 אלף דולר בלבד.

מדובר באג"ח שהנפיקה ביוקנסל לכת"ב, לחברת טיקרו טכנולוגיות ולקופת התגמולים של עובדי האוניברסיטה העברית. בדיווח שפרסמה אתמול הסבירה ביוקסנל כי הסכום שתזרים כת"ב ישמש לפירעון האג"ח שהעניקה לטיקרו, במקרה שהאחרונה תבקש לפרוע את החוב ולא להמירו למניות. בשונה מטיקרו, כת"ב וקופת התגמולים של עובדי האוניברסיטה העברית יסכימו להמיר את החוב למניות, ובכך יימחק החוב שהעיב על מאזנה של ביוקנסל.

בהנחה שטיקרו תדרוש מביוקנסל לפרוע את החוב, המניות שיוקצו לכת"ב יעלו את שיעור אחזקותיה בביוקנסל מ־32% ליותר מ־50% מהחברה. הזרמת הכספים תמורת הקצאת מניות מבססת את השליטה של כת"ב בביוקנסל, אך גם מאותתת למשקיעים כי כת"ב מביעה אמון בפורטפוליו של התרופות שמפתחת ביוקנסל. בנוסף, הזרמת ההון מצד כת"ב עשויה לרמז על הזרמת כספים נוספים מצדה, אם באמצעות השקעה תמורת הקצאת מניות ואם - בתסריט ריאלי יותר - באמצעות הנפקת זכויות.

התרופה המובילה של ביוקנסל, 918-CB, מבוססת על טכנולוגיית הריפוי הגנטי. לאחר שני עשורי מחקר איתר פרופ' אברהם הוכברג, שפיתח את התרופה, את הגן H19 שאחראי על אספקת חמצן, מזון ואלמנטים שונים שבעזרתם התאים הסרטניים מתרבים בגוף.

לאחר החדרת התרופה לגוף היא מזהה את התא שבו מופעל הגן ומחסלת אותו מיידית. היתרון שבתרופה הוא שאם התא אינו תא סרטני, התרופה אינה פוגעת בו. התהליך נעשה ללא כאב, ועד היום לא נצפו תופעות לוואי בשימוש בתרופה. בביוקנסל מקווים שניתן יהיה לעשות שימוש בתרופה גם לצד טיפול בתרופות הקונבנציונליות הקיימות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות