אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אמסלם יצטרך לשנות את הגישה המשפטית מדי שלו"

"אמסלם יצטרך לשנות את הגישה המשפטית מדי שלו"

המיועד לתפקיד הממונה על השכר נחשב למנוסה בטיפול בסכסוכי עבודה ולאדם ששם דגש רב על הפן המשפטי

24.04.2012, 08:53 | מיקי פלד

"אם קובי אמסלם רוצה לשרוד בתפקיד ראש אגף הממונה על השכר באוצר, הוא קודם כל יצטרך לשנות את הגישה המשפטית מדי שלו", כך אמר אתמול ל"כלכליסט" גורם בכיר מאוד במערכת הציבורית, שהיה מעורב במו"מ עם האגף. "לא פעם, ההתעקשות שלו על פרטים משפטיים חסרה את הניצוץ הדרוש ביחסי עבודה, במיוחד במהלך משברים ושביתות. בסוף, מי שלא פעם נתנו פתרון יצירתי שחילץ מהמבוי הסתום במשא ומתן היו דווקא הכפופים לו, ולא הוא עצמו".

הממונה הנוכחי אילן לוין יפרוש בסוף החודש. אף שטרם יצאה הודעה רשמית, מי שצפוי להחליפו הוא קובי אמסלם, המשמש בארבע השנים האחרונות כיועץ המשפטי של האגף לאיגוד מקצועי, ולפני כן שימש בתפקיד במחלקה ליחסי עבודה. אחד משיקולי שר האוצר שטייניץ לבחור במועמד פנימי ולא בגורם מבחוץ הוא המסרים שקיבל מהמועמדים, שלפיהם אם יתמנה מועמד חיצוני, כפי שרצה בתחילה, הם עשויים לעזוב את האגף ולפגוע ביציבות מערכת השכר. מאחר שבסוף השנה צפויה התדיינות עם ההסתדרות על הסכם שכר חדש במגזר הציבורי, שטייניץ לא יכול להרשות לעצמו עזיבה של כמה בכירים.

אמסלם היה מעורב בכמה סכסוכי עבודה קשים, ובהם שביתת הרופאים הארוכה; השביתה במשק על נושא עובדי הקבלן; שני הסכמי שכר במגזר הציבורי ולאחרונה גם סכסוך עובדי הרכבת. למרות ניסיונו, גורם אחר שעבד באוצר סבור כי אמסלם יצטרך להשתנות: "עד היום הוא היה שומר סף, ומתוקף תפקידו היה הגורם הקשה יותר.

מעתה הוא יצטרך להיות זה שמשחרר את הפלונטרים. בסוף, יחסי העבודה הם מה שהם, יחסי עבודה ולא משפט העבודה. אם לא מכריעים בסכסוך מהר הוא מסתבך, כמו שקרה עם הרופאים או הפרקליטים ששבתו חודשים ארוכים בהיעדר הכרעה מהירה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות