אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקום 3 - iMesh: אפשר להרוויח משיתוף קבצים צילום: בלומברג

מקום 3 - iMesh: אפשר להרוויח משיתוף קבצים

שיתוף מוזיקה חוקי מניב הכנסות של עשרות מיליוני דולרים, ואפליקציית וייבר היא נכס מבטיח

25.04.2012, 11:52 | אסף גלעד
 • לכל הכתבות בפרויקט 50 הסטארט-אפים המבטיחים
 • אחת החברות המפתיעות של השנה היא iMesh, חברת הסטארט־אפ הישראלית הוותיקה, אחת מספקיות תוכנת שיתוף קובצי המוזיקה הראשונים, שהצליחה להמציא את עצמה כמה פעמים מחדש.

  איימש היא אחת מספקיות תוכנת שיתוף המוזיקה החוקית הגדולות בעולם, וההערכות הן כי הכנסותיה בשנה הקרובה מתקרבות ל־100 מיליון דולר.

  לפי הערכה, באיימש פועלים כיום כ־20 מיליון משתמשים ייחודיים בחודש, החולקים קובצי מוזיקה זה עם זה תמורת תשלום. את הכנסותיה גוזרת איימש גם בזכות התקנה של סרגל כלים על הדפדפן ומשילוב של חלונית חיפוש בסרגל. מרבית הכנסותיה כיום מגיעות כתוצאה מהחיפושים.

  וייבר כובשת את הסלולר וייבר כובשת את הסלולר וייבר כובשת את הסלולר

  החברה זכתה לביקורת רבה, בשל העובדה שסרגל הכלים שלה משנה את הגדרות ברירת המחדל של מנוע החיפוש בדפדפן, ומכיוון שהסרת הסרגל והגדרותיו מורכבות מהרגיל.

  איימש נחשבת לשחקנית סרגלי הכלים השנייה הגדולה בישראל לאחר קונדואיט, אך ההבטחה האמיתית שלה גלומה דווקא בזרוע השנייה שלה, זו המפתחת ומשווקת את אפליקציית השיחות ושליחת ההודעות המצליחה וייבר (Viber). זו צברה עד כה יותר מ־50 מיליון הורדות, כמעט פי שניים ממספר המשתמשים של אינסטגרם ערב רכישתה.

  לפי וייבר, הנמצאת בבעלות מלאה של איימש ומייסדה טלמון מרקו, מדי חודש מתבצעות דרכה 150 מיליון שיחות, הנמשכות בסך הכל מיליארד דקות שיחה, ונשלחות מיליארד הודעות טקסט. מדי יום מצטרפים לשירות יותר מ־200 אלף משתמשים חדשים, וכבר כיום וייבר נחשבת מתחרה חזקה המשחקת ב"ליגה" של הגדולות: WhatsApp ו־Skype הפופולריות, ולאפליקציית השיחות הישראלית המוצלחת ביותר.

  וייבר עדיין אינה מייצרת הכנסות, אך המאגר הגדול שצברה החברה על משתמשיה, באמצעות הורדת ספר הטלפונים שלהם (באופן חוקי), ובסיס המשתמשים האדיר, מהווים נכס גדול — הן לרכישה והן כפלטפורמה לגביית תשלום על שיחות סלולריות או בינלאומיות.

  איימש מחזיקה בישראל מרכז פיתוח בן 100 עובדים באור יהודה תחת החברה־הבת Music Lab, שומרת על חשאיות מרבית, ומייסדיה אינם נוהגים להתראיין.

  שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

  תגיות

  6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

  6.
  לא ברור לי
  לא ברור לי מדוע וייבר מצליחה. פרינג הרבה יותר מוצלחת ל- voice ותומכת בשיחות למכשירים רגילים בתעריפים זולים מאוד ואיכות מעולה. Whatsup עדיפה להודעות קול ו- Talkbox להודעות קוליות. וייבר? סתם שיווק טוב כביכול ע"י שאיבת ספר הטלפונים שלנו. לכו תדעו מה נעשה עם המידע הזה.
  דודי  |  29.04.12
  3.
  לגבי וייבר
  וייבר היא תוכנה מוצלחת לשיחות קול , אבל הבעייה היא שבארץ האינטרנט הסלולרי מעאפן , והקול בצד השני נשמע מתכתי , בארץ אני משתמש בה בעיקר להעברת הודעות או תמונות , אבל בקושי לדיבור , כשאני נמצא בח"ול , ומדבר עם משהו מח"ול , השיחה באיכות טובה הרבה יותר מאשר המקבילה שלה בישראל , אני נמצא בחברת אורנג' אולי רק האינטרנט שלהם מעאפן ??????? יש לי הרגשה שכך הדבר אצל כל הספקיות , ואם לא , אשמח לקרוא את תגובתכם , ותקנו אותי אם אני טועה
  יובל  |  26.04.12
  לכל התגובות