אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרקל נגד פרנסואה הולנד: "האמון באירופה תלוי ביכולתה להפחית את הגירעון" צילום: בלומברג

מרקל נגד פרנסואה הולנד: "האמון באירופה תלוי ביכולתה להפחית את הגירעון"

קאנצלרית גרמניה אמרה כי הפתרון הטוב ביותר למשבר החוב הוא איזון התקציבים, זאת בניגוד לקריאתו של המועמד לנשיאות צרפת להפסקת צעדי הצנע באירופה

24.04.2012, 19:55 | בלומברג
קאנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, אמרה כי תקציבים מאוזנים הם הפתרון הטוב ביותר למשבר החוב, זאת בניגוד לקריאתו של המועמד הסוציאליסטי לנשיאות צרפת, פרנסואה הולנד, להפסקת צעדי הצנע באירופה.

בעוד ששתי הכלכלות הגדולות באירופה עשויות להיכנס לעימות פוטנציאלי לגבי הדרך לפתרון המשבר, מרקל ומפלגת השלטון בגרמניה הפגינו עמדה קשוחה לגבי הפתרונות אותן מובילה גרמניה. פתרונות שכוללים ברית פיסקאלית שנועדה להפחתת חוב ואשר עליה חתמו מנהיגי כל 17 המדינות החברות בגוש היורו.

"אם מר הולנד היה אומר שהוא רוצה להגדיל את הוצאות הממשלה ולחסוך פחות, הוא יאבד את אמון השווקים הפיננסים", אמר פטר אלטמאייר ממפלגתה של מרקל בראיון ל"ברלין היום". "נדבוק בעקרונות הבסיסיים שלנו מכיוון שאין באמת אלטרנטיבה", הוסיף.

הולנד, אשר מוביל על ניקולא סרקוזי, נשיא צרפת הנוכחי, בסקרים לבחירות שייערכו ב-6 במאי, אמר היום כי הקיצוצים התקציביים ברחבי אירופה "מביאים דיכאון לאנשים" וכי אם ינצח בבחירות הוא יתמקד בהחזרת הצמיחה הכלכלית.

מרקל, אשר מתמודדת עם בחירות בשני מחוזות בגרמניה במאי ובחירות כלליות בסתיו של 2013, שיתפה פעולה עם סרקוזי בעבר לשם מציאת פיתרונות למשבר החוב ואף תמכה בו לבחירה מחדש. היא חזרה היום על כך שיש צורך בצעדי צנע ואמרה כי "האמון באירופה תלוי ביכולתה להפחית את הגירעון והחוב".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות