אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הנבחרים אישר את הצעת החוק להארכת הסיבסוד להלוואות סטודנטים צילום: בלומברג

בית הנבחרים אישר את הצעת החוק להארכת הסיבסוד להלוואות סטודנטים

הריבית הלוואות סטודנטים מעוטי יכולת תישאר על 3.4%, בעוד שאם ההצעת החוק לא הייתה עוברת הריבית הייתה מוכפלת

27.04.2012, 20:05 | סוכנויות הידיעות

הקרבות בין מחנה הרפובליקנים למחנה הדמוקרטים בבית הנבחרים האמריקאי מתעצמים לקראת הבחירות לנשיאות בארה"ב. הסוגייה הפעם היא הלוואות לסטודנטים זכאים, שהוריהם הם מעוטי יכולת. על פי הצעת החוק יופנו 6 מיליארד דולר שהיו מיועדים לצרכים הקשורים לרפורמת הבריאות שאישר ממשל אובמה ב-2010 אל הסטודנטים. רפורמת הבריאות מוגדרת כאחד ההישגים הבולטים ביותר של ממשל אובמה ולכן הבית הלבן התנגד לפגיעה בה.

בעקבות אישור הצעת חוק שהגו הרפובליקנים, הריבית בהלוואות של מיליוני סטודנטים אמריקאים לא תעלה מ-3.4% ל-6.8% החל מה-1 ביולי 2012. במקרה שבו הייתה הריבית עולה, המשמעות הייתה עלולה להיות הרת גורל עבור אותם סטודנטים שעלולים לפגר בתשלומי ההלוואות. בית הנבחרים האמריקאי הצביע הערב בעד אישור הצעת החוק ברוב של 215 למול 195 וזאת למרות האיומים מצד הבית הלבן להטיל וטו על תוצאות ההצבעה.

היום איים הבית הלבן להטיל וטו על הצעת החוק של הרפובליקנים, לא בשל מהותה אלא בעקבות העובדה שהכספים למימון הוזלת ההלוואות של הסטונדטים פוגעת בהישגים של רפורמת הבריאות של אובמה. הדמוקרטים, בניגוד לרפובליקנים, מציעים לממן את סבסוד ההלוואות דרך העלאת שיעור המס לאזרחים עשירים לפירמות.

"זו הצעת לחוק פוליטית ולא תגובה אמיתית לבעייה עימה מתמודדים מיליוני סטודנטים בארה"ב", כך הגיב היום מנהל התקציב האמריקאי להצעת החוק.

אובמה מעוניין לשמור את ההטבות לסטודנטים האמריקאים שהם קהל פוטנציאלי עבורו, בשנת בחירות קריטית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות