אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם מזרחי טפחות בין נפגעי הבנק המחתרתי ברמת גן צילום: אוראל כהן

גם מזרחי טפחות בין נפגעי הבנק המחתרתי ברמת גן

בנק מזרחי טפחות תובע 3.8 מיליון שקל ממי שהקים לפי החשד את הבנק המחתרתי בבורסה ליהלומים, טוני בן דוד, על חוב שלא שולם

28.04.2012, 19:37 | מארק שון

היקפי הפגיעה של "בנק היהלומים" המחתרתי בבורסה ברמת גן מתחילים להתברר, וביום חמישי היה זה בנק מזרחי טפחות שהגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בגובה 3.8 מיליון שקל נגד מי שמסתמן כדמות הראשית בפרשה, טוני בן דוד, ונגד שתי חברות בבעלותו - יהלומי אלפיין ורומדיאם.

מהתביעה עולה כי חשבונות החברות והחשבונות האישיים של בן דוד הגיעו לחובות בגובה 3.8 מיליון שקל מאז שנפתח החשבון הראשון בשנת 2000, וכל ההתראות לתשלום החוב לא נענו.

מדובר באירוע מתמשך שמתחיל להתברר בימים אלה, ומתווסף לחקירה של מפלג ההונאה במשטרה ורשות המסים שנחשפה בינואר האחרון ובמהלכה נחקרו ונעצרו כ־16 חברי בורסה.

על פי ההערכות, בן דוד הפעיל בנק מחתרתי שגלגל מאות מיליוני שקלים בשנה בארץ ובחו"ל, והעניק למשקיעים בו ריביות גבוהות משמעותית מהנהוג. יהלומנים רבים השקיעו בבנק המחתרתי סכומים המוערכים ב־15–20 מיליון דולר.

ב־18 באפריל האחרון הוגשה תביעה על ידי חברת אלעד לוי יהלומים (בבעלות אלעד לוי), שטענה כי הפעילות של בן דוד היתה "מעשה עוקץ" מתואם, מתוכנן ומתוזמן במסגרת סחר ביהלומים, הכרוך בביצוע של סדרת מעשי נוכלות, וכי מאז תחילת אפריל ירד בן דוד ל"מחתרת".

אך מהתביעה התברר כי אותו לוי למעשה סיפק לבן דוד חלק מהתשתית לפעילותו, אחרי שפרש ב־2009 והעמיד לבן דוד את הרישיון של החברה שלו. לטענת לוי, הוא עצמו מעולם לא היה צד למעשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
שחיתות בצמרת
לקרוא ולא להאמין 3.8 מיליון שקל יותר ממליון דולר חחח ואצלי על חריגה של 3000 דולר מהבטחונות קובי ואסף מבנק איגוד לא מפסיקים להתקשר... לא כואב לי על הבנק, לבנק יש כלים ויכולת להתמודד עם המצב, לעומתו יש בבורסה אנשים שהפסידו חסכונות ועבודה של שנים, ולהם אין סוללה של עורכי דין כדי לנסות ולגבות חלק מהחוב. מקווה שאותם אנשים המעורבים בפרשה יוכלו להתאושש ומי ייתן ויגיעו ימים יפים יותר שנתעסק בעיצובי תכשיטים חדשים ובטכנולוגיה של צילומי אבנים והעברת מידע , ולא בחקירות של מס הכנסה ופשיטות רגל .
29.04.12