אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרים נגד דיסקין: משיחים? בינתיים יש חמורים צילום: חיים הורנשטיין

שרים נגד דיסקין: משיחים? בינתיים יש חמורים

השר יוסי פלד היה החריף מבין השרים שתקפו את ראש השב"כ לשעבר, על אזהרותיו חסרות התקדים מנתניהו וברק. שטייניץ: בכירי מערכת הביטחון שכחו שאנחנו בדמוקרטיה

29.04.2012, 12:21 | אטילה שומפלבי, ynet

ישיבת שרי הליכוד לפני ישיבת הממשלה הבוקר (יום א') הפכה לעוד במה להצלפות הנגד ביובל דיסקין. ראש השב"כ לשעבר הזהיר מפני ראש הממשלה ושר הביטחון שרואים עצמם "משיחים" בנושא האיראני, והשר יוסי פלד אמר: "ראיתי עד עכשיו הרבה חמורים שהזהירו - משיח עוד לא יצא מהם".  

לדברי פלד, "דיסקין תקע מקלות בגלגלים של המאמץ הבינלאומי נגד איראן. כשרציתי להוציא ספר עברתי שבעה מדורי גיהנום. הייתי צריך צנזורה, ועדות שרים, ואני רואה מציאות שכל אחד אומר חופשי מה שיש לו בראש. אם לא יודעים להבחין בין התסכול האישי לאחריות הלאומית - לאן אנו באים?".

גם שר האוצר יובל שטייניץ דיבר על נזק למערכה העולמית נגד איראן ששואפת להשיג נשק גרעיני. "בכירי מערכת הביטחון לשעבר שכחו שאנחנו בדמוקרטיה ושיש דרג מדיני נבחר שצריך לקבל החלטות".  

השר ישראל כץ הצטרף לביקורת נגד דיסקין: "העיתוי והסגנון משרתים את האיראנים. הלחץ הבינלאומי נובע מהעמדה הישראלית שראש הממשלה מוביל. לבוא בעיתוי הזה ולומר את הדברים זה לא במקום".

שר החינוך, גדעון סער, אמר: "אם לתאר במילה אחת את מה שחשבתי כששמעתי את הדברים - מאכזב. מאכזב, כי הציפייה ממי ששירת בתפקיד כל כך בכיר ורגיש היא לגישה קצת יותר ממלכתית, קצת יותר מרוסנת - גם בתוכן וגם בסגנון. גם אם יש לו דעה אחרת".

השר מתן וילנאי ממפלגת העצמאות של אהוד ברק הדגיש ש"הצמד ברק-נתניהו הוא הצמד הטוב ביותר לביטחון ישראל. יש בדברים של דיסקין מסר מאוד בעייתי. איך ניתן לעבוד עם אנשים שרגע אחד אתה עובד איתם, ואחרי זה הם הופכים לאזרח מודאג?". 

במהלך כנס בכפר סבא ביום שישי, תיאר דיסקין את ראש הממשלה נתניהו ואת שר הביטחון ברק כמנהיגים שמקבלים החלטות מתוך תחושות משיחיות ואמר כי אינו סומך עליהם שיוכלו להוביל את מדינת ישראל למלחמה עם איראן וגם להוציא אותה ממנה.

דיסקין אמר בין היתר כי "יוצרים כביכול תחושה שאם מדינת ישראל לא תפעל, אז לאיראן תהיה פצצה גרעינית... בחלק הזה של המשפט יש כנראה גרעין מבוסס של אמת. אבל החלק השני של המשפט, שם פונים - סליחה על הביטוי - לציבור ה'מטומטם' או ההדיוט ואומרים לו שאם מדינת ישראל תפעל לא תהיה פצצה גרעינית... זה בדיוק החלק הלא נכון במשפט, או מצג השווא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות