אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": הפניקס דרשה וקיבלה: ראש ההוצאה לפועל עוצר את מינוי כונס הנכסים בדלק נדל"ן צילום: עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט": הפניקס דרשה וקיבלה: ראש ההוצאה לפועל עוצר את מינוי כונס הנכסים בדלק נדל"ן

ראש ההוצל"פ נענה למכתב הדרישה של הפניקס והורה לעכב את מינויו של עו"ד זוהר ויינברג לכונס נכסים בחברה הבת אלעד מגורים. הסיבה: מניות אלעד מגורים משועבדות לפניקס כנגד חוב של 70 מיליון שקל

29.04.2012, 13:56 | לירוי פרי

לבקשת הפניקס, ראש ההוצאה לפועל עוצר את מינוי כונס הנכסים בדלק נדל"ן. לפני כשבוע וחצי הודיעה דלק נדל"ן כי במסגרת תיק הוצאה לפועל שמנהל נגד החברה שוכר לשעבר, אשר זכאי לסך של כ-2.5 מיליון שקל מהחברה, מונה כונס נכסים (עו"ד זוהר ויינברג) על מניות אלעד מגורים הנמצאות בבעלות מלאה של החברה. החלטה זאת, שהתקבלה בהוצאה לפועל, העלתה את מורת רוחם של קודקודי דלק נדל"ן וכן של הפניקס, שלה משועבדות מניות אלעד מגורים בדרגה ראשונה כנגד חוב של כ-70 מיליון שקל.

דלק נדל"ן הגישה בקשה לבית המשפט לעכב את הליך המינוי של כונס הנכסים, ואילו הפניקס מצידה הגישה בקשה דחופה ללשכת ההוצאה לפועל בתל אביב, שבה היא מבקשת לבטל את ההחלטה למינויו של ויינברג.

במכתב של הפניקס, אשר מלווה בתצהיר של גדי גרינשטיין, משנה למנכ"ל ומנהל השקעות ראשי של הפניקס, תוקף עו"ד פיני יניב ממשרד קנטור אלחנני טל את ההחלטה למנות כונס בשל היותה לא חוקית וכן מושתתת על יסודות רופפים. ל"כלכליסט" נודע כי ראש ההוצאה לפועל נענה לבקשת הפניקס והודיע כי הליך המינוי של ויינברג יעוכב, וכי תינתן לו הזכות להגיב בתוך 21 יום. גם באשר לבקשתה הנוספת שהוגשה מטעם דלק נדל"ן באותו נושא, צפויה השופטת ורדה אלשיך לספק צו עיכוב להליך המינוי בקרוב.

לאחרונה פורסם כי הפניקס דורשת מדלק נדל"ן לחייב את בעל השליטה בחברה יצחק תשובה, לממש מניות המהוות 25% מהונה המונפק והנפרע של אלעד מגורים בסכום כולל של כ-100 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות