אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה גאון התפטר מתפקידו כיו"ר דירקטוריון גאון אחזקות צילום: אוראל כהן

משה גאון התפטר מתפקידו כיו"ר דירקטוריון גאון אחזקות

ארז מלצר, סגן נשיא באמפל המשמש גם מנכ"ל החברה הבת גדות מיכליות יחליף את גאון בתפקיד. ביום שלישי הקרוב יוקפא המסחר במניית גאון אחזקות, מאחר שהחברה לא הגישה את דו"חותיה הכספיים ל-2011

29.04.2012, 16:26 | גיא בן סימון

על רקע הידרדרות מצב החברה: משה גאון, בנו של איש העסקים בני גאון, מתפטר מתפקידו כיו"ר דירקטוריון גאון אחזקות כאשר ארז מלצר, מנכ"ל אפריקה ישראללשעבר, יחליפו בתפקיד.

ל"כלכליסט" נודע כי משה גאון ימשיך לכהן כדירקטור בחברה ומלצר ימשיך לכהן כסגן נשיא באמפל וכן גם כמנכ"ל החברה הבת גדות מיכליות.

לפי מקורב לנושא, לאחר שבחודשים האחרונים עסק גאון בגיבוש אסטרטגיה עסקית חדשה, הוחלט כי גאון אחזקות תהפוך לחברת אחזקות תפעולית בתחום המים. לשם כך גאון הציע למלצר להיות יו"ר גאון אחזקות. אבי הוכמן ימשיך בתפקידו כמנכ"ל החברה.

התפטרותו של גאון באה יומיים לפני השעיית המסחר במניית גאון החזקות כפי שהחליטה הנהלת הבורסה לאחר שהחברה לא הגישה עד כה את דו"חתיה הכספיים לשנת 2011. גאון לא הגישה דוחותיה לאחר שנאמן חברת אייס הגיש בקשה לדחיית הגשת דוחותיה של החברה. אייס קיבלה דחייה של 45 יום וגאון אחזקות קיבלה דחייה של 7 ימים נוספים על מנת להגיש את הדוחות ל-2011.

משפחת גאון המחזיקה ב־34% ממניות החברה שולטת בה עם הסכם הצבעה משותף לחברת אינסבורי (23.5%). גאון אחזקות הנסחרת לפי שווי שוק של 79.3 מיליון שקל שולטת בצנורות המזה"ת ומחזיקה במיטב השקעות ובאייס דיפו.

חברת האחזקות עוסקת בשלושה תחומי פעילות עיקריים: בתחום הפיננסי היא שולטת בבית ההשקעות מיטב, בתחום המים והביוב היא פועלת באמצעות החברת־הבת גאון אגרו, המייצרת ומשווקת מוצרים לתשתיות המים והביוב. התחום השלישי הוא הקמעונאות, שבו מחזיקה גאון ברשתות אייס ובאוטו דיפו באמצעות חברת אייס דיפו הבורסאית - שבו חוותה את מירב הקשיים בשנים האחרונות משחיקה ברווח הגולמי בעקבות תחרות גוברת.

גאון מתרכזת כעת בניסיונות ההבראה, וביצוע תוכנית ההתייעלות שתוכננה. במסגרת תהליך ההתייעלות, פיטרה החברה למעלה ממאה עובדים, כשתהליך ההתייעלות כולל בין היתר את איחוד מטות ההנהלה של 37 סניפי אייס ו־17 סניפי רשת אוטו דיפו, המספקת אביזרים ושירותים לרכב.

באמצע יולי 2011 הודיעה חברת הדירוג מעלות כי היא מורידה את דירוג האשראי של גאון אחזקות מ-+BBB ל־BBB עקב עלייה ברמת המינוף של החברה.

 

החברה סרבה להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות