אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קדימהסטם תשתף פעולה עם מרק סרונו למציאת תרופות חדשות לטיפול בטרשת נפוצה צילום: shutterstock

קדימהסטם תשתף פעולה עם מרק סרונו למציאת תרופות חדשות לטיפול בטרשת נפוצה

החברות חתמו על הסכם ל-5 שנים למציאת תרופות חדשות הניתנות דרך הפה לטיפול במחלה. קדימהסטם הישראלית מפתחת מוצרים על בסיס תאי גזע

29.04.2012, 16:27 | שניר הנדלר
חברת קדימהסטם הישראלית, המפתחת מוצרים על בסיס תאי גזע הודיעה היום (א') על חתימת הסכם מסגרת ל-5 שנים עם מרק סרונו במסגרתו תשתמש הפלטפורמה שפיתחה קדימהסטם למציאת תרופות חדשות לטיפול בטרשת נפוצה הניתנות דרך הפה.

המערכת שפיתחה קדימהסטם, מאפשרת להשתמש ברקמות אדם בעלות תפקוד ביולוגי, המיוצרות באופן תעשייתי מתאי גזע פלוריפוטנטים (תאים ראשוניים היכולים לייצר את כל תאי רקמות הגוף) כאמצעי לחיפוש תרופות חדשות פוטנציאליות. לדברי החברה, גישה ישירה זו לרקמות אדם היא בעלת יתרונות רבים על פני עריכת ניסויים בבעלי חיים.

בטרשת נפוצה, מעטפת המיאלין המקיפה עצבים במוח ובחוט השדרה, ומשמשת להם כבידוד חשמלי, נהרסת עקב אובדן של תאים יוצרי מיאלין. כתוצאה מכך, נגרמות פגיעה בתפקוד העצבים ומוגבלויות נוירולוגיות קשות.

על פי הערכה, ברחבי העולם ישנם 2.5 מיליון חולים הסובלים ממחלה זו, בעוד שהטיפול הקיים היום למחלה מצליח להאט את אובדן התאים יוצרי המיאלין, ישנו עניין רב במציאת תרופות חדשות שביכולתן לתקן את מעטפת המיאלין על ידי האצת ההתחדשות של תאים יוצרי מיאלין.

פרויקט סריקת התרופות שיתבצע בעקבות הסכם מרק-סרונו וקדימהסטם, מכוון לגילוי תרופות פוטנציאליות הפועלות להאצה של חידוש רקמת המיאלין, וניתנות דרך הפה.

"הכספים שיתקבלו מההסכם שנחתם יתמכו גם ביוזמות הפנימיות שלנו לגילוי תרופות חדשות בתחום של מחלות ניווניות וסוכרת", מסר היום מנכ"ל קדימהסטם יוסי בן יוסף, "בנוסף, קדימהסטם מייצרת גם תאי לבלב מתאי גזע פלוריפוטנטים במטרה לשמש לסריקה של תרופות המגבירות הפרשת אינסולין, וכן תאים אלו עשויים בעתיד לשמש לתרפיה תאית של מחלת הסוכרת (התאים המיוצרים יחליפו את התאים הפגועים)", הוסיף בן יוסף.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות