אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: בעלי המניות בפועלים אי.בי.אי לא ייענו להצעת הרכש החדשה צילום: יובל חן

הערכות: בעלי המניות בפועלים אי.בי.אי לא ייענו להצעת הרכש החדשה

בית ההשקעות הציע לרכוש 1.4 מיליון מניות בתמורה ל־12.1 מיליון שקל. בעלי המניות: "המחיר אינו משקף את שוויה האמיתי של החברה"

29.04.2012, 18:51 | גולן חזני

בעלי המניות הגדולים בחברת החיתום פועלים אי.בי.אי אינם צפויים להיענות להצעת הרכש המשופרת שהגישו אי.בי.אי בית השקעות ורונן צלניר, מבעלי השליטה בחברת החיתום. 

לפי ההצעה המשופרת, צלניר ואי.בי.אי בית השקעות ירכשו 1.4 מיליון מניות (7.8% מהחברה) מידי הציבור בתמורה ל־12.1 מיליון שקל ולפי מחיר של 8.2 שקלים למניה - פרמיה של 4% על מחיר המניה בשוק.

למרות השיפור במחיר הצעת הרכש ההערכות הן כי גם הפעם היא צפויה להיכשל, שכן בעלי המניות הגדולים בחברת החיתום - בנק הפועלים, הראל, אנליסט ועילדב השקעות - הבהירו כי "המחיר אינו משקף את שוויה האמיתי של החברה ואת פרמיית השליטה שנדרשים המציעים לשלם".

 

בעלי המניות הופתעו מדיווח מיידי שפירסמה בשבוע שעבר החברה, שלפיו החליט הדירקטוריון להימנע מלחוות דעתו על תנאיה וכדאיותה של הצעת הרכש. ביו היתר מציין הדירקטוריון כי "לא הונחה בפני דירקטוריון החברה, טרם הדיון בתנאי הצעת הרכש, חוות דעת כלכלית חיצונית לגבי כדאיות הצעת הרכש או הערכת שווי למניות החברה או פעילותה".

גורם בקרב בעלי המניות תהה מדוע לא דרשו הדירקטורים מהמציעים עצמם (אשר שלושה מהם נמנים על חברי הדירקטוריון של החברה) לספק להם את הנתונים הנדרשים כדי שיוכלו לחוות דעתם בנושא, ומדוע הסתפקו הדירקטורים באמירה הכללית "היקף הסחירות במניות החברה בבורסה הינו נמוך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות