אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנציבות תבחן שינוי הגדרת תפקיד הממונה על השכר

הנציבות תבחן שינוי הגדרת תפקיד הממונה על השכר

בעקבות חשיפת "כלכליסט" על אי־עמידתו של קובי אמסלם בדרישות התפקיד, פנו מהאוצר לנציבות שירות המדינה כדי לבחון שינוי בהגדרות

29.04.2012, 22:42 | מיקי פלד

נציב שירות המדינה משה דיין הנחה את הדרגים המקצועיים במשרדו לבדוק את האפשרות לשינוי ההגדרות לתפקיד הממונה על השכר באוצר. זאת, כפי שפורסם היום לראשונה ב"כלכליסט", כדי לאפשר את מינויו לתפקיד של עו"ד קובי אמסלם, המשמש כיום כיועץ המשפטי של האגף ונחשב למועמד המועדף על שר האוצר יובל שטייניץ.

הממונה הנוכחי אילן לוין אמור לפרוש השבוע מהתפקיד. בדיקת הנציבות נעשתה בעקבות פנייה רשמית של משרד האוצר בנושא שנעשתה אתמול ומתמקדת בשאלה האם אפשר להשוות תואר במשפטים, כפי שיש לאמסלם, לתואר בראיית חשבון שמהווה את אחת מהדרישות לתפקיד.

כפי שפורסם ב"כלכליסט", במשרד האוצר גילו כי עו"ד אמסלם לא עומד בדרישות להגדרות התפקיד שנקבעו במשרד לפני כשנתיים. דרישות אלו כוללות תואר אקדמי בכלכלה, מינהל עסקים או חשבונאות, ואילו לאמסלם יש תואר ראשון ושני במשפטים. כדי לשנות את הגדרות התפקיד, על שר האוצר יובל שטייניץ לקבל את הסכמתו של נציב שירות המדינה משה דיין.

אמסלם הגיע לאגף לפני 4 שנים מפרקליטות המדינה והועדף על פני סגנו הבכיר של לוין, ברק שטרוזברג, למרות שכמה מבכירי המשרד דווקא מעדיפים את האחרון.

למרות העיכוב בשחרור ההודעה הרשמית על תמיכתו של השר שטייניץ באמסלם, לא נראה כי השינוי המתבקש בדרישות ימנע את מינויו של אמסלם.

הסיבה לכך היא בין השאר משום שלדברי גורמים במשרד גם כך ישנה כוונה במשרד האוצר לשנות את דרישות הסף, שכן מלכתחילה אין בדרישה לתואר כלכלי ולא משפטי היגיון.

תפקיד הממונה על השכר מצריך בעיקר יכולת ניהול וידע בעולם יחסי העבודה, כאשר הידע הכלכלי הנדרש הוא בסיסי יחסית. עם זאת, יש בכך טעם לפגם מבחינה ציבורית, משום שדווקא הממונה על השכר באוצר הוא שאחראי בין השאר גם על שמירה מפני חריגות ו"עיגולי פינות" בדיני העבודה והסכמי העבודה במגזר הציבורי.

מלשכתו של שר האוצר יובל שטייניץ נמסר כי "הנושא עדיין בבדיקה מול הגורמים הרלבנטיים". עוד נמסר כי שר האוצר מתייעץ בנושא גם עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה