אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי אלישרא מאיימים בשביתה החל ממחר

עובדי אלישרא מאיימים בשביתה החל ממחר

לאחר שחטיבת תדיראן מערכות של החברה שובתת מהבוקר, כל עובדי חברת הבת של אלביט מאיימים בשביתה ללא הגבלת זמן בדרישה לתוספות שכר וחתימה על הסכם קיבוצי

30.04.2012, 13:07 | מיקי פלד

עובדי אלישרא מקבוצת אלביט מאיימים להחריף את צעדיהם אם לא ייחתם הסכם קיבוצי עם הנהלת החברה.

בהסתדרות הודיעו כי החל ממחר (ג'), כ-1,000 עובדי אלישרא יפתחו בשביתה ללא הגבלת זמן ויצטרפו לעובדי חטיבת הלוחמה האלקטרונית של החברה, תדיראן מערכות, אשר פתחו כבר הבוקר בשביתה. לטענת ההסתדרות והעובדים, החרפת הצעדים מתקיימת זאת לאחר שמנכ"ל אלישרא, יצחק גת, חזר בו מההסכמות שהושגו בינו לבין ההסתדרות וועד העובדים.

בהסתדרות אומרים כי בפגישת משא-ומתן שהתקיימה השבוע בין עובדי תדיראן מערכות לבין גת חזר בו המנכ"ל מההסכמה לפיה רק חלק מהעובדים החדשים בחטיבה ייכנסו בהסכם דור ב'. בועד העובדים חוששים כי אם כל עובד חדש יהיה עובד דור ב', הדבר עלול לסכן בטווח הארוך את תנאי העבודה במפעל כולו ויחליש את הכח הקיבוצי של כלל העובדים – דור א' ודור ב' – לשמר את תנאי תעסוקתם. לפני כשבועיים נקטו עובדי תדיראן מערכות בשביתה של יום אחד, שהסתיימה כאשר בערב הגיעו הצדדים להסכמות עקרוניות בתיווכו של יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן.

לעובדי אלישרא, מצידם, יש סכסוך עבודה מתמשך, שכולל גם את חטיבת תדיראן ספקטרלינק. הסכסוך מתמקד בדרישות העובדים לתוספות שכר. העובדים הודיעו כי אם לא תתקיים התערבות מידית של יו"ר אלביט מערכות, מיקי פדרמן במשבר או נשיא אלביט, יוסי אקרמן יחריפו עוד השבוע את צעדיהם. כמה עשרות עובדי תדיראן מערכות הפגינו הבוקר מול ביתו של פדרמן.

יו"ר הסתדרות עובדי המתכת והאלקטרוניקה, גבי אסרף: "לא ייתכן שההנהלה מבטלת הסכמות בהינף יד. אנו קוראים למנכ"ל אלישרא לחתום באופן מידי על ההסכם שגובש איתו אך החליט לחזור בו".

יו"ר ועד העובדים, סטריאן פינקל הוסיף כי "מדובר בצעד הראשון במאבקנו הצודק. הצטרפותה של חברת אלישרא והצעדים שננקוט ביחד אל מול החברה רק ילכו ויחריפו במידה והנהלת אלביט ובראשם, יוסי אקרמן ומיקי פדרמן לא יביאו את המאבק הזה לידי סיום ע"י חתימה על ההסכם שכבר סוכם אל מול ההסתדרות והוועד".

טרם התקבלה תגובת אלישרא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות