אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדד הסמארטפונים: אנדרואיד שולט ביותר מ-50% מהשוק האמריקאי צילום: בלומברג

מדד הסמארטפונים: אנדרואיד שולט ביותר מ-50% מהשוק האמריקאי

לפי קומסקור מערכת ההפעלה של גוגל מזנקת בעיקר על חשבון הבלקברי, בעוד שהאייפון מתחזק מעט; ווינדוס פון ממשיכה לדשדש, סמסונג מובילה בין היצרניות עם 26%

02.05.2012, 15:02 | יוסי גורביץ

הצמיחה של אנדרואיד לא עוצרת: לפי חברת המדידה קומסקור, יותר ממחצית מהסמארטפונים בארה"ב מתבססים כעת על מערכת ההפעלה של גוגל. אנדרואיד החזיק ב-51% מהשוק בסוף הרבעון הראשון של 2012, עלייה של 3.7% לעומת סוף השנה שעברה (47.3%).

במקום השני ניצבת, בהפרש גדול, מערכת ההפעלה iOS המותקנת על מכשירי האייפון של אפל. iOS מחזיקה ב-30.7% מהשוק, עלייה של 1.1% בהשוואה לרבעון האחרון של 2011. לפי קומסקור, סמארטפוני האנדרואיד פופולריים יותר בארה"ב מהאייפון מאז תחילת השנה שעברה, והם רק ממשיכים לעלות.

RIM, יצרנית הבלקברי שחשפה גרסה חדשה למערכת ההפעלה שלה, מגיעה למקום השלישי עם 12.3% בלבד - ירידה של 3.7% בהשוואה לסוף הרבעון הקודם. הדירוג לא מבשר טובות גם מבחינת מיקרוסופט: מערכות ההפעלה הסלולריות שלה (ווינדוס פון וגרסתה הקודמת, ווינדוס מובייל) זוכות ל-3.9% בלבד - ירידה של 0.8% לעומת הרבעון הקודם.

עם זאת, מיקרוסופט השיקה רק בתחילת החודש שעבר את הלומיה 900 בארה"ב: מכשיר הווינדוס פון שייצרה נוקיה זכה לביקורות חיוביות רבות (גם אצלנו) וצבר פופולריות באמזון - אף שסבל מהשקה מקרטעת.

סמסונג גלקסי אס 2, צילום: בלומברג סמסונג גלקסי אס 2 | צילום: בלומברג סמסונג גלקסי אס 2, צילום: בלומברג

סמסונג שולטת ביותר מרבע מהשוק 

בכל הנוגע ליצרניות, סמסונג היא החברה בעלת נתח השוק הגדול ביותר בתחום הסלולר בארה"ב - בדירוג הכולל סמארטפונים וטלפונים פשוטים כאחד. היא החזיקה בסוף הרבעון הראשון בנתח שוק של 26%, עלייה של 0.7% לעומת נתח השוק שלה בסוף הרבעון הרביעי של 2011. החברה צפויה לחשוף מחר את הגלקסי אס 3, הדור הבא של סמארטפון הדגל מתוצרתה.

במקום השני ניצבת LG, עם נתח שוק של 19.3% (ירידה של 0.7% לעומת סוף 2011), ואחריה אפל עם 14% (עלייה של 1.6%). במקום הרביעי נמצאת מוטורולה, עם נתח שוק של 12.8% (ירידה של 0.5%), ואת חמש הראשונות סוגרת HTC, עם נתח שוק של שישה אחוזים. מבין החמש, רק אפל ו-HTC מתמקדות באופן בלעדי בייצור סמארטפונים.

מספר הסמארטפונים בארה"ב עומד כעת, להערכת קומסקור, על כ-106 מיליון מכשירים – עליה של 9% בהשוואה לרבעון הקודם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות