אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הפנים האמריקאי עובר לג'ימייל ולגוגל דוקס איור: יונתן וקסמן

משרד הפנים האמריקאי עובר לג'ימייל ולגוגל דוקס

לאחר מערכה סוערת במיוחד אשר במהלכה תבעה גוגל את הממשל האמריקאי על הטיית מכרז לכאורה לטובת מיקרוסופט, ניצחה גוגל במכרז החדש את יריבתה

02.05.2012, 12:15 | סוכנויות הידיעות

משרד הפנים האמריקאי בחר בשירותי הדואר האלקטרוני של גוגל על חשבון שירותיה של היריבה מיקרוסופט. זהו הניצחון הגדול השני של גוגל במרוץ למכירת השירותים הללו לסוכנויות ממשלתיות.

הוול סטריט ג'ורנל מדווח כי הסוכנות הממשלתית, שכוללת את רשות הפארקים הלאומיים, הודיעה על חתימת החוזה, במסגרתו יעברו למעלה מ-90 אלף מעובדיה לשירותי המייל של גוגל מ-seven on-premise email systems, שבשימוש היום. שווי החוזה נאמד ב-34.9 מיליון דולר לאורך שבע שנים.

החלטת משרד הפנים האמריקאי משלימה התאוששות מרשימה של גוגל לעבר ניצחון, זאת לאחר שב-2010 תבעה ענקית האינטרנט את המשרד לאחר שהוא העניק ליריבה מיקרוסופט חוזה לחמש שנים, בשווי 59.3 מיליון דולר לשימוש בתכנה המקוונת שלה.

גוגל טענה כי משרד הפנים תיעדף את מיקרוסופט בקביעת הקריטריונים למכרז לאספקת מערכת הדואר האלקטרוני החדשה. בשנה שעברה ביטלה גוגל את התביעה, לאחר שהמשרד הממשלתי הודיע כי בכוונתו לשקול ביצוע מכרזים חלופיים עבור החוזה המבוקש.

שר הפנים קן סלזאר מסר בהצהרה שפורסמה ביום שלישי כי מעבר למערכת דואר אלקטרוני המבוססת על ענן יקדם וישפר את הדרכים שבהן עושה הסוכנות עסקים ויחסוך עלויות, שיסתכמו ב"ממשל טוב, פשוט ונוח".

החוזה הוגדר כחלק ממאמצי הסוכנות "למנף את הטכנולוגיה המודרנית כדי לחסוך עד 500 מיליון דולר בכספי משלמי המיסים עד 2020". דובר של גוגל הגיב על החדשות: "אנחנו גאים שמשרד הפנים בחר ב- Google Apps for Government, ואנחנו מצפים לעבוד ביחד עם המשרד כדי להעניק לעובדים כלים מסחריים חדשים".

החוזה של משרד הפנים מהווה כאמור את הניצחון השני הגדול של גוגל מול הממשל הפדראלי. ב-2010, מנהל השירותים הכלליים בחר במערכת הדואר האלקטרוני של גוגל עבור 17 אלף העובדים שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות