אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נציגו של דני דנקנר: "החקירה נגדו בפרשת הבנק הטורקי חודשה בשבועיים האחרונים" צילום: יריב כץ

נציגו של דני דנקנר: "החקירה נגדו בפרשת הבנק הטורקי חודשה בשבועיים האחרונים"

לדברי עו"ד יוסי בנקל, "מדובר בעניין טכני, בהשלמת חקירה בלבד". בינואר הודיעה הפרקליטות כי בכוונתה להעמיד את דנקנר לדין, בכפוף לשימוע בפרשה

02.05.2012, 17:07 | מארק שון והדר קנה

חקירת המשטרה לגבי מעורבותו של דני דנקנר בפרשת הבנק הטורקי התחדשה בשבועיים האחרונים. כך עולה מדברים שאמר עורך דינו יוסי בנקל, בדיון שהתקיים היום (ד') בבית המשפט המחוזי בבקשה לתבוע תביעה נגזרת את הדירקטורים של בנק הפועלים.

"מצבו של דנקנר הורע כי הפרקליטות הורתה למשטרה לחדש את החקירה", אמר עו"ד בנקל בדיון, "יתרה מכך, תלויה ועומדת עתירה לבג"ץ של דנקנר ועורכי הדין, שמונעים מהם לראות את החומר, עתירה שתישמע לקראת סוף מאי. אם התסבוכת הזו תיפתר נדע איפה אנחנו עומדים".

בחודש נובמבר האחרון הודיעה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה לפרקליטיו של יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים לשעבר כי לא יוכלו לייצגו בהליך הפלילי. הסיבה היא שהשניים, עורכי הדין יורם ראב"ד ובנקל, יזומנו כעדים מטעם התביעה בכל הקשור לעסקת הרכישה של בנק פוזיטיף הטורקי על ידי בנק הפועלים. ההודעה הגיעה לאחר הודעתה של הפרקליטות (בינואר השנה) בדבר כוונתה להעמיד את דנקנר לדין, בכפוף לשימוע, במרכזן פרשת הבנק הטורקי.

הדיון היום היה במסגרת תביעה אזרחית, בניגוד להליכים הפליליים נגד דנקנר, שהוגשו נגד חברי הדירקטוריון של בנק הפועלים שכיהנו בשנת 2005 בבנק. במרץ 2010 הגיש יששכר רובין, בעל מניות בבנק, בקשה לאשר תביעה נגזרת בגובה 88 מיליון שקל נגד חברי הדירקטוריון, בשל פרשת הבנק הטורקי פוזיטיף. מדובר בהתקשרות של אלרן השקעות, חברה פרטית שדנקנר היה בעל מניות שלה, בעסקאות הקשורות לאותו הבנק, בגינן בנק הפועלים שילם לבסוף 88 מיליוןו שקל לקרן RP, השותפה העסקית של אלרן.

דנקנר ערער ביולי האחרון לבית המשפט העליון על ההחלטה לחייבו להגיב לתביעה חרף העובדה שהפרקליטות, במסגרת החקירה הפלילית, הורתה לו שלא יוכל לקבל לידיו חומרים רלבנטיים לתביעה ולהימנע מלהיפגש עם צדדים המעורבים בה. בפברואר שנה שעברה המליצה המשטרה להעמידו לדין.

עו"ד בנקל המייצג את דנקנר אמר בתגובה ל"כלכליסט": "מדובר בעניין טכני. המשטרה ביצעה השלמות חקירה בתקופה האחרונה הקשורות בדנקנר, אך לא דיברו איתו עצמו. מדובר בהשלמת חקירה בלבד. השאלה במשפט עלתה בהקשר של התקדמות התיק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות