אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צירוף מקרים? התבשיל המוזר של שאול ששון בדואיט צילום: רמי זרנגר

צירוף מקרים? התבשיל המוזר של שאול ששון בדואיט

שבועיים לפני שעובדי חברת המטבחים הגישו בקשת פירוק, הגיע הבעלים שאול ששון לאותו עורך דין שמייצג את העובדים ובדק אפשרות של הקפאת הליכים

03.05.2012, 07:09 | גיל קליאן

פרשת הפירוק של מטבחי דואיט מסתבכת: ל"כלכליסט" נודע כי כשבועיים לפניש־21 מעובדי החברה הבכירים הגישו בקשת פירוק לבית המשפט, פנה הבעלים והמנכ"ל שאול ששון לאותו עו"ד שייצג את העובדים, אביחי ורדי, וביקש ממנו לבדוק אפשרות של הגשת בקשה להקפאת הליכים. ורדי בדק את הנושא והגיע למסקנה כי לא יוכל להגיש בקשת הקפאה, משום שהיא מצריכה מהבעלים להזרים כסף לחברה או להציג תוכנית הבראה סדורה.

במקרה או שלא במקרה, שבועיים לאחר מכן הגיעו כאמור העובדים לאותו עו"ד ורדי והגישו בקשת פירוק לחברה מטעמם. לטענתם, מטבחי דואיט הגיעה לחדלות פירעון. אתמול נענה בית המשפט לבקשה ומינה את עו"ד ליזה חדש כמפרקת זמנית למטבחי דואיט. אתמול גם קיבלו כל עובדי החברה מכתבי פיטורים. האם ששון היה זה שהנחה את העובדים להגיש את הבקשה כדי להרוויח זמן לפני שיגיש תוכנית הבראה לחברה? ששון טוען שהיוזמה הגיעה מהעובדים, ואילו עו"ד ורדי טוען כי לא ידוע לו על כך שששון יזם את בקשת הפירוק של העובדים.

כך או כך, בתגובות הרשמיות של דואיט היא סימנה את העובדים כאחראים לסחרור הפיננסי שאליו היא נקלעה. בדיווח לתקשורת משלשום ציינה החברה כי "השילוב של מצוקת האשראי הבנקאי עם פעולת העובדים בפנייתם לבית המשפט, הכניס את החברה לסחרור שאנו משערים שאפילו העובדים לא העריכו את תוצאותיו".

עוד נודע ל"כלכליסט" כי בפגישה שנערכה בין 21 העובדים לעו"ד ורדי, ערב הגשת הבקשה לבית המשפט, נכח גם ששון שהגיע לחלקה הראשון של הפגישה אך עזב לפני שהעובדים הגיעו להחלטה להגיש את בקשת הפירוק. באותה פגישה לא הסתיר ששון את מצבה הקשה של דואיט, אך אמר כי לדעתו עוד ניתן להבריא את עסקיה.

לא ידוע מה היקף החובות הכולל של מטבחי דואיט - ללקוחות, לעובדים ולספקים. בבקשתם העריכו העובדים כי החוב כלפיהם עומד על כ־3.5 מיליון שקל, אך לפי הערכות, לחברה עוד חובות נכבדים ללקוחות ששילמו מראש ולא קיבלו את המטבחים; לספקים שלא קיבלו תשלום עבור הסחורה; וכן לבנקים, בראשם בנק דיסקונט. בתגובה לפניית "כלכליסט" מסר אתמול בנק דיסקונט כי "אנו לא מוסרים מידע על לקוחות".

עו"ד ורדי אמר אתמול ל"כלכליסט" כי "נקבעה לי פגישה עם העובדים. ששון כנראה הבין מהעובדים שיש פגישה והופיע במשרד. הוא התנצל על המצב של החברה, הסביר שהמצב התזרימי לא הכי טוב וזהו. הוא לא היה מעורב בהגשה של בקשת הפירוק. אני לא ראיתי שהוא עודד אותם להגיש את הבקשה. לא התרשמתי שהוא מעודד אותם. האם היו דברים אחרים? את זה אני לא יודע. הוא היה ער לחלוטין למצב החברה, אף שהוא עצמו מאמין שניתן לשקם אותה וינסה לעשות זאת. האם הוא יצליח? אני לא יודע".

הדיון הקרוב בתיק נקבע ליום שני, כאשר ששון ינסה להגיע לאותו דיון עם תוכנית שתאפשר לו להמשיך להפעיל את מטבחי דואיט במתכונת של הקפאת הליכים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות