אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשרד להגנת הסביבה: מקור הריח החריף במרכז אינו ידוע צילום: בלומברג

המשרד להגנת הסביבה: מקור הריח החריף במרכז אינו ידוע

בגוש דן ובשרון הריחו מאות אלפי תושבים ריח חריף עז, אבל תשובה ברורה לגבי מקורו עדיין אין. במשרד להגנת הסביבה אמרו כי "אנחנו בודקים בכוחות מתוגברים ולא עוסקים בספקולציות"

03.05.2012, 14:06 | אביאל מגנזי, ynet

שעות חלפו מאז הפנייה הראשונה למוקד העירוני בתל-אביב, אבל מקור הריח החריף שהציף את אזור המרכז עדיין לא ידוע: מאות תושבים התלוננו על ריח עז שעלה באוויר - תחילה בדרום תל-אביב, אחר כך במרכז ובצפון העיר ובהמשך גם בשאר יישובי גוש דן ובאזור השרון - אך תשובה סופית לגבי המקור לא ניתנה עד כה.

בתחילה אמרו רשויות בשרון כי נציג של פיקוד העורף טען בפניהם שמקור הריח הוא קידוח גז באזור אשדוד. בצבא לא אישרו כי מקור הריח הוא אכן קידוח הגז והבהירו כי יש לפנות למשטרה בנוגע לאירוע. עם זאת, גם מהמשטרה לא נמסר מה המקור לריח החריף.

במשרד להגנת הסביבה שלחו פקחים למוקדים שונים כדי לבדוק את המקרה החריג ועל מנת "לזהות את מקור הריח בוודאות של 100 אחוזים". מהמשרד נמסר כי הריח לא מהווה סכנה לציבור ולגבי מקור הריח אמרו: "אנחנו בודקים בכוחות מתוגברים ולא עוסקים בספקולציות".

מאזור תל-אביב ועד השרון פנו תושבים למייל האדום של ynet והתלוננו על הריח. תושבת מושב בני ציון שבשרון סיפרה על "ריח של רעל, ריח כימי כמו של ריסוס". לדבריה, פנייתה למועצה המקומית העלתה כי לא מדובר בהליך חקלאי בסביבה.

רן ביטון, יועץ סביבתי שעובד ברחוב המסגר בתל-אביב, אמר: "זה מריח כמו כלור או ברום, שאנחנו מכירים במסגרת עבודתנו. זה מקרה חריג, חומר כזה בריכוז גבוה יכול להיות מסוכן". הוא פנה למוקד העירוני, שם אמרו לו כי הם לא יודעים עדיין מה מקור הריח.

גם בצפון תל-אביב הריחו תושבים ריח חריף. דדי בר אמר כי הריח מזכיר לו "רימון זרחן, שאני מכיר מהשירות הצבאי. זה עוטף את כל האזור, הסתובבתי עם הכלב קודם בחוץ והעיניים דומעות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
פיקוד העורף משקר ביודעין- מקור הריח מהמתקן בשורק
מזל שהמשרד לאיכות הסביבה לא משתפים איתם פעולה- אני מאוד מקווה שהחברה שמתפעלת את מתקן הגז בניצנים יתבעו את מדינת ישראל ופיקוד העורף על השמצה והוצאת דיבה ולשון הרע- רק מטומטם לא יודע שהגז בניצנים הוא חסר ריח ומתאדה באויר- ריח חריף זהו בדרך כלל כלור או רעלים אחרים בטח שלא הגז בניצנים מדינת חלם שקר וחוסר אכפתית לאזרחים !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
גדי , מחנה פליטים קרית גת  |  03.05.12
1.
הנה לכם פוטנציאל לאסון המוני
לפני יומיים פרסמתם "תוכניות חירום" של חברה קדישא, שהינה אחיזת עינים אחת גדולה ויומיים אחר כך יש בעיה בגוש דן. אלוהים כנראה שומע ורואה הכל - והוא לא אוהב את מה שעושים. כולנו נעלה עוד מעט בעשן השמיימה. כמו אליהו הנביא. אברהם מלצמן, אזרח מודאג.
אברהם מלצמן  |  03.05.12