אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקיע ביאהו: למנכ"ל יאהו אין תואר במדעי המחשב, למרות מה שהצהיר צילום: בלומברג

משקיע ביאהו: למנכ"ל יאהו אין תואר במדעי המחשב, למרות מה שהצהיר

דן לאוב טוען כי סקוט תומפסון מחזיק בתואר ראשון בחשבונאות בלבד. הוא הגיש תלונה רשמית לרשות ניירות הערך האמריקאית. יאהו: "טעות תמימה"

04.05.2012, 11:45 | הראל עילם
שערורייה חדשה ביאהו: האם סקוט תומפסון, המנכ"ל החדש של החברה, שיקר לדירקטוריון החברה, למשקיעים וללקוחות? כך טוען דן לאוב, משקיע בכיר ואקטיבי בחברה, שמציין כי לתומפסון אין תואר במדעי המחשב - בניגוד למה שרשום בקורות החיים והביוגרפיה הרשמיים שלו.

לתומפסון יש תואר ראשון בחשבונאות מסטונהיל, קולג' דתי מאזור בוסטון. עם זאת, בביוגרפיה הרשמית של תומפסון שהופיע באתר החברה נרשם כי לתומפסון יש תואר כפול, גם במדעי המחשב.

לאוב, מנהל קרן הגידור Third Point, מנהל כעת קרב תקשורתי מול תומפסון והדירקטוריון. הוא מנסה לקדם מספר מועמדים חדשים לדירקטוריון, כאשר הוא אחד מהם. לאוב יצא בהצהרה כי סטונהיל לא הציעו תואר במחשבים באותם שנים. דובר הקולג' אישר את הפרטים. לאוב גם הגיש תלונה רשמית לרשות ניירות הערך האמריקאית.

יש תואר או אין תואר?

מספר שעות לאחר ההאשמות, יאהו מחקה כל זכר לתואר במחשבים מקורות החיים של תומפסון ואמרה שמדובר ב"טעות תמימה". דובר החברה הוסיף "הטעות הזאת אינה משנה את העובדה שמר תומפסון הוא בכיר מנוסה, עם עבר עשיר בניהול של חברות טכנולוגיות מובילות".

הדבר עורר את עניין עיתונאי הטכנולוגיה מסביב לעולם, שהחלו לבדוק את הביוגרפיות הישנות של תומפסון, שכיהן בין השאר כנשיא PayPal ובעבר כסמנכ"ל הטכנולוגיות שלה. ב-Business Insider ציינו כי הביוגרפיה הישנה כללה אזכור לתואר במחשבים. בלוג הטכנולוגיה AllThingsD מצא כי במסמכים שהגישה PayPal לרשות ני"ע בארה"ב לא צוין התואר, והכתבת קארה סווישר איתרה ראיון עם תומפסון מ-2009, בו הוא מגדיר את עצמו כ"מהנדס".

בין אם מדובר בטעות מכוונת או לא, הנזק לאמון המשקיעים כבר נעשה. הדירקטוריון הודיע שהם "יחקרו" את ההרשמות וידווחו לבעלי המניות על הממצאים - אבל לא נקבו בלוחות זמנים. העיתונאי מאט רוסוף מ-Business Insider העלה את ההשערה שהדירקטוריון "נותן לתומפסון את האפשרות להתפטר בכבוד", ומצטט את הסעיפים בחוזה יאהו שאוסרים על "ניפוח קורות החיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות