אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייר פראנס – KLM מדווחת על הפסד נקי וצופה עלייה בהוצאות צילום: בלומברג

אייר פראנס – KLM מדווחת על הפסד נקי וצופה עלייה בהוצאות

חברת התעופה הצרפתית הולנדית הזהירה היום כי עלייה במחירי הדלק תגדיל את ההוצאות שלה במיליארד יורו מה שיאלץ אותה להעלות את היטלי הדלק המשולמים ע"י הנוסעים

04.05.2012, 14:42 | סוכנויות הידיעות

חברת התעופה הצרפתית הולנדית אייר פראנס – KLM הזהירה היום (ו') כי עלייה צפויה במחירי הדלק תגדיל את ההוצאות שלה במיליארד יורו מה שייצור לחץ על ביצועים פיננסיים ויאלץ אותה להעלות את היטלי הדלק המשולמים ע"י הנוסעים.

החברה דיווחה על הפסד נקי של 368 מיליון יורו בסיכום הרבעון הראשון של השנה, עלייה של 0.3% בהפסדים, הך נתונים טובים מעט יותר מתחזיות קודרות של אנליסטים. הכנסות החברה עלו ברבעון הראשון ב-6% ל-5.64 מיליארד יורו כאשר הכנסות חטיבת הנסיעות מציגה צמיחה של 5.5%. מהדו"ח של החברה עולה כי התפוסה במטוסים עלתה ב-3.1% ועמדה בממוצע על 81.6% מהמושבים. כמו כן, הכנסות ממכירת כרטיסים טיפסו ב-8.8% זאת בעיקר בזכות תנודתיות בשוק המט"ח.

חטיבת הקרגו של חברת התעופה רשמי ירידה של 6.1% בהכנסות זאת בעיקר בשל ירידה בהיקף הפעילות המסחרית באירופה ובעולם כולו על רקע משבר החובות המתמשך.

"כצפוי הרבעון הראשון היה קשה למרות התאוששות מסוימת שהרגשנו במרץ", מסרו ראשי החברה עם פרסום הדו"חות. בחברה מציינים כי עלייה בהכנסות לא מצליחה להדביק את ההוצאות הגדלות על רקע עלייה במחירי הנפט. למרות זאת החברה מאשרת את היעדים שהציבה בתחילת השנה – הפחתת החוב לרמה של 6.5 מיליארד יורו לכל היותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות